З офіційних джерел

За інформацією сайту Децентралізація, Мінрегіон продовжує відстежувати перебіг реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізації) в регіонах. Станом на 9 квітня 2021 року у моніторингу з’явилися нові критерії та дещо змінилися попередні.

Після цього вже можна буде говорити про ухвалення закону «Про префектів»

Як повідомляє сайт «Децентралізація», 24 березня Уряд затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) (Постанова №249).

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розказав про новий поділ території України, а саме поділ України на функціональні зони, який дозволить ефективно зосередити ресурси, спрямовані на розвиток регіонів.

Національна економічна стратегія-2030 — це амбітна візія України в майбутнє і дорожня карта, що змінить країну

Перерозподіл ресурсів, повноважень та обов’язків є невід’ємною складовою децентралізації. На вимогу законодавства, районні ради повинні передати майно спільної власності тим територіальним громадам, на території яких це майно знаходиться. Неприпустимий поділ майна на частки між декількома власниками. Порядок та спосіб визначення та виділення в натурі часток кожного із співвласників спільного майна не визначений Законом.

В Україні оновили список областей, які ввійшли до «червоних», «помаранчевих» та «жовтих» карантинних зон. 

Про це інформують на сайті Міністерства охорони здоров’я.

При виникненні конфлікту інтересів Верховна рада заборонила посадовцям місцевих рад та сільських, селищних, міських голів голосувати. Таке рішення підтримали 287 депутатів на засіданні 19 лютого 2021 року після доопрацювання законопроєкту №3034а з пропозиціями Президента України Володимира Зеленського.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції надано Роз’яснення від 03.02.2021  №1 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані).