Зміни до Конституції в частині децентралізації можуть бути прийняті вже у 2021 році

06 квітня 2021, 13:08

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов сказав, що зміни до Конституції в частині децентралізації планують прийняти цього року. Інформацію щодо цього розміщено на сайті Децентралізація.

«Щоб завершити цей етап реформи, нам необхідно внести зміни до Конституції. Над цим працює спеціальна робоча група при Офісі президента, до якої входжу і я. Тому цього року такі зміни теж заплановані. Наш план - прийняти все цього року: два закони і зміни до Конституції. Після цього вже можна буде говорити про ухвалення закону «Про префектів» і обговорення необхідності закону «Про столицю», - сказав Олексій Чернишов в ексклюзивному інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Стосовно інших законодавчих актів, які потрібні для реалізації реформи децентралізації, зокрема «Про місцеві державні адміністрації» та «Про місцеве самоврядування», міністр зазначив, що ухвалення нових редакцій цих двох законів і забезпечить остаточне врегулювання всіх питань, зокрема щодо повноважень на місцях.

«Це має бути найближчим часом. З нашого боку законопроекти розроблені, обговорені, пройшли відповідні консультації і слухання з органами місцевого самоврядування, профільними асоціаціями. Цього року всі ці питання маємо закрити», - наголосив Олексій Чернишов.


Виконавчий апарат обласної ради