вівторок, жовтня 31, 2023

У 2023 році світові витрати на захист від кібератак можуть сягнути понад вісім трильйонів доларів. Такі дані Cybersecurity Ventures. Саме тому знати, як захистити себе та свої дані в онлайні, — одна з найнеобхідніших навичок у сучасному світі.

Мінцифра разом з Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та за участі фахівців Києво-Могилянської академії створила освітній серіал, який допоможе навчитися кібергігієни та вберегти себе від кіберзагроз.

У серіалі — про мотиви кіберзлочинців, нашу відповідальність за власні гаджети, паролі, безпеку програмного забезпечення, психологію кібершахрайства та віруси. А ще — про цифрових «Шерлоків Голмсів» та контроль емоцій. Спікери серіалу поділяться як теоритичними основами, так і практичними лайфхаками.

На ринку праці України спостерігається зростання кількості вакансій. Найбільший попит – на представників робітничих професій і сфери торгівлі. Про це зазначається на сайті Державної служби зайнятості.

У вересні 2023 року в базі даних Державної служби зайнятості (ДСЗ) налічувалося 103 тисячі вакансій, ще у липні їх було 83 тисячі.

Найбільшу кількість пропозицій роботи зареєстровано у службі зайнятості міста Києва та Львівської області – по 11 тисяч вакансій, Дніпропетровської області – 5 тисяч, Київської – 4 тисячі, Одеської – 4 тисячі.

У ДСЗ зазначили, що зростання попиту роботодавців на працівників є свідченням поступового відновлення економічної активності країни. Адже ще торік на одне вільне робоче місце в середньому претендували 9 людей, тоді як сьогодні на одну вакансію претендують лише двоє шукачів роботи.