вівторок, травня 10, 2022

За підсумками польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві, який був присвячений розв’язанню кризи, що склалася на паливному ринку України, перша віцепрем’єр - міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що зараз Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. Натомість, за останній місяць обсяг надходжень ледве склав 60 тисяч тонн.

Відтак, найближчим часом Україна зможе залучити нафтопродукти із США, Нідерландів, німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів.

Крім того, під час форуму учасники знайшли технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об?ємів. За словами Юлії Свириденко, також було синхронізовано графіки роботи АТ «Укрзалізниці» та польської PKP для збільшення відвантажень.

Уряд ухвалив рішення, яке забезпечує виплату щорічної разової грошової допомоги майже мільйону людей відповідно до законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань” в умовах воєнного стану.

Виплата цієї допомоги в сьогоднішніх умовах відбуватиметься з дотриманням заходів безпеки щодо інформації про отримувачів, починаючи з червня, у спосіб, яким вона здійснювалась минулого року для кожної категорії отримувачів.

Детальніше із постановою можна ознайомитися ТУТ.

Нагадаємо, право на отримання грошової допомоги мають громадяни таких категорій: