Україна може збільшити поставки пального через Польщу

10 травня 2022, 16:17

За підсумками польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві, який був присвячений розв’язанню кризи, що склалася на паливному ринку України, перша віцепрем’єр - міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що зараз Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. Натомість, за останній місяць обсяг надходжень ледве склав 60 тисяч тонн.

Відтак, найближчим часом Україна зможе залучити нафтопродукти із США, Нідерландів, німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів.

Крім того, під час форуму учасники знайшли технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об?ємів. За словами Юлії Свириденко, також було синхронізовано графіки роботи АТ «Укрзалізниці» та польської PKP для збільшення відвантажень.

- У ході форуму з польськими колегами ми отримали чітке розуміння, як можна отримати додаткові об’єми від польських трейдерів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту транспортуючи його через Польщу. Тож очікуємо, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги, - повідомила Юлія Свириденко.

Раніше Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що проблема постачання пального в Україну зумовлена кількома факторами: по-перше, планомірної атаки паливної інфраструктури нашої країни; по-друге, переорієнтацією ринку на поставки із країн Західної Європи замість поставок із росії та білорусі; по-третє, штучним ажіотажем довкола купівлі пального.

За словами Андрія Геруса, ситуація з пальним на АЗС покращиться із середини травня.

За інформацією із сайту Верховної Ради України


Виконавчий апарат обласної ради