З офіційних джерел

12 вересня відбувся спільний брифінг Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Міністра інфраструктури Владислава Криклія та директора Програми «Ініціатива прозорості інфраструктури» (CoST) Джона Гокінса, присвячений передачі на баланс Міністерству інфраструктури аналітичного веб-порталу «Прозора інфраструктура».
«Людина може самостійно подати через наш портал усі документи, які необхідні для отримання пенсійного забезпечення. І відповідно, звернутися до відділення, коли їй/йому прийде відповідна СМС, і отримати посвідчення пенсіонера», - розповів голова правління Пенсійного фонду (ПФУ) Євген Капінус.
Сьогодні децентралізація – це вже не питання кількості створених громад чи об’єднання районів. В пріоритеті – людський розвиток. І наразі Уряд формує саме таку політику стандарту доступності адміністративних та соціальних послуг для людей.
За інформацією сайту Урядового порталу, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про оптимізацію органів центральної влади, згідно з якою перейменовано чотири міністерства та створено два нові.
За інформацією сайту Децентралізація, під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів, правоохоронних органів 2 вересня 2019 року Президент України Володимир Зеленський доручив Уряду та Верховній Раді України завершити основоположну реформу – реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади, та озвучив ці ключові завдання.
За це рішення проголосували 373 парламентарі: законопроєкт підтримали всі фракції, окрім «Опозиційної платформи - За життя». Закон ще має підписати Президент України. Зміни набудуть чинності з 1 січня 2020 року. Законопроєкт №7203 був зареєстрований ще у парламенті попереднього скликання.
Після проходження процедур, передбачених Регламентом Верховної Ради України, на посаду голови парламенту обрано Дмитра Разумкова, першим заступником – Руслана Стефанчука і заступником – Олену Кондратюк. Далі в ході своєї роботи Верховна Рада призначила склад нового Кабінету Міністрів України. Новообраний Голова Уряду Олексій Гончарук представив склад нового Кабінету Міністрів.
Цього року буде проведена пілотна сертифікація вчителів початкової школи. Близько 900 педагогів візьмуть участь в незалежному тестуванні професійних компетентностей. Тестування відбудеться 31 жовтня 2019 року та триватиме три години, протягом яких потрібно буде виконати 100 завдань.

Раніше за усіма послугами потрібно було їхати в район. А тепер за рахунок реформи децентралізації навпаки послуга наближається до людей. Ми передаємо повноваження на громади, які створюються на базовому рівні. У громаді передбачені і адміністративні сервіси, і освіта, і охорона здоров’я, делеговані державою. Тобто практично все те, що було колись в районі, сьогодні наближено до громади.

У квартирах з 2-ма та більше кімнатами дозволено проектувати кухні, невідокремлені від інших приміщень стінами – так звані кухні-ніші та кухні-вітальні. Раніше це дозволялося лише для однокімнатних квартир. Про це інформують у Мінрегіоні.

Це нововведення передбачене ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» та набуває чинності 1 грудня 2019 року.