З офіційних джерел

Статус та повноваження. Статус та повноваження старости визначаються статтею 54-1 Закону України від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон № 280). Відповідно до частин 1 - 3 цієї статті Закону:

 

Учора, 17 листопада 2020 року, Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій №3651-д.

Чи потрібно знову проводити вибори, коли новообраний депутат місцевої ради відмовляється від свого мандату, щоб, наприклад, стати старостою?

Що означає для громад перехід на прямі бюджетні відносини з державою, кому належатимуть районні лікарні, музичні школи та інтернати, а також чим небезпечна незавершеність реформи. Ці та інші питання, пов’язані з реформою місцевого самоврядування та зміною кількості районів, обговорили з Президентом Української асоціації районних та обласних рад Сергієм Черновим журналісти «Слобідського краю».

У територіальних громадах бюджетний процес щодо складання проєктів місцевих бюджетів по факту розпочнеться лише після того, як буде створено місцевий фінансовий орган, на який

Черкащину дедалі швидкими темпами покриває коронавірусна хвороба. За інформацією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» станом на 16 листопада в області за період епідемії померли 143 хворих. Одужали 7233 хворих, за останню добу - 87.

Впровадження реформи децентралізації вплинуло на активізацію прийняття майна зі спільної у комунальну власність територіальними громадами.

Про це під час брифінгу повідомив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Офіційне оприлюднення територіальною виборчою комісією результатів виборів є підставою для

Будь-яка громада в Україні, яка хоче розвивати у себе «розумні технології» і потребує експертної підтримки, має шанс безкоштовно отримати консультацію та аудит фахівців ІТ-компанії FDI Ukraine, які брали участь у створенні Smart City для Києва та інших територіальних громад.