З досвіду роботи місцевих рад області

У громадах Черкащини все більше уваги приділяють діалогу з місцевим бізнесом. Зокрема, Карашинська ОТГ ініціювала проведення тренінгу для підприємців: «Розвиток підприємництва в громадах Корсунського району», який буде орієнтовано на фермерів, кооператорів та бізнесменів Корсунь-Шевченківського району.

Як повідомляють у Черкаському ЦРМС (Центрі розвитку місцевого самоврядування), процес створення ОТГ – це завжди сумніви та побоювання. Подолавши їх, новостворена об’єднана територіальна громада має зробити перші кроки, аби розпочати працювати в напрямку розвитку та покращення якості послуг на своїй території. Саме для того, щоб роз’яснити, які варіанти дій має громада та як уникнути помилок, у новостворену Драбівську ОТГ завітали експерти Черкаського ЦРМС Програми «U-LEAD з Європою».
Будівництво приміщення почалося ще у 80-х роках минулого століття, але встигли звести лише «коробку». Зараз приміщення практично готове до експлуатації. Обласне управління ДСНС віддало в оренду пожежний автомобіль за 1 гривню. Громада планує набрати команду із 4 вогнеборців – одночасно і водіїв пожежних авто. Уже зголосилися колишні рятувальники, що зараз на пенсії. Виїжджати на виклики вони почнуть вже у серпні.
Протягом місяця після внесення змін до місцевої програми соціального захисту населення, допомогу отримало три сім’ї. – Ми запланували до кінця року 90 тисяч, але, якщо справи підуть позитивно, а ми на це налаштовані (для цього і програма була прийнята), то ми готові додатково виділити з місцевого бюджету ту суму, яка буде необхідна для виплати молодим сім’ям при народженні наших дітей, – наголошує голова громади Олександр Яременко.
Відкрила сесію голова Виноградської виборчої комісії Тетяна Обманюк, яка оголосила результати виборів сільського голови та депутатів. Відповідно до чинного законодавства Микола Демерза, який за результатами голосування на виборах набрав найбільшу кількість голосів, склав присягу, прийняв повноваження Виноградського сільського голови та отримав посвідчення.
Чотирнадцять днів відпочинку і оздоровлення в таборі цілодобового перебування «Лідер» для учнів Берестівецької загальноосвітньої школи Паланської ОТГ Уманського району промайнули дуже швидко. Піднесений настрій, нові друзі, активний відпочинок, захоплюючі враження та різноманітні розваги – все це сповна отримала молодь. Організатори подбали про те, щоб кожен день перебування дитини у відпочинковому таборі був змістовним, активним, пізнавальним та пам’ятним.
15 липня 2019 року голова районної ради Валентина Алєксєєвець  провела пленарне засідання Чигиринської районної ради. На початку засідання депутати заслухали інформацію начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації про хід виконання Програми «Шкільний автобус» на 2017-2021 роки, а також про використання майна спільної власності територіальних громад Чигиринського району за 2017-2018 роки.

12 липня 2019 року голова Кам’янської міської об’єднаної територіальної громади Володимир Тірон та голова Буцької селищної об’єднаної територіальної громади Сергій Залізняк підписали договір співробітництва в сфері туризму.

Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА та Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування підтримали цю ініціативу та будуть надавати методологічну й інформаційну підтримку їх співробітництву.

Нещодавно у смт Лисянка в Районному будинку культури проходив I Всеукраїнський турнір із боксу «На землі Богдана і Тараса», в якому взяли участь найсильніші команди із Черкаської, Київської областей та м. Кропивницького. Всього 132 боксери різних вікових груп виходили на ринг, демонструючи свою силу і спритність. Найбільш представницькою на турнірі була Черкаська область.

Вже вчетверте збирає у міському парку шанувальників пісні районний фестиваль «Мелодії сердець Кобзаревого краю». Це прекрасна можливість познайомитися зі справжніми місцевими авторами, бардами і виконавцями – людьми різних професій, яких проте об’єднує любов до музики й пісні. Й характерно, що з кожним роком якість та рівень проведення фестивалю постійно зростає, про що свідчать численні позитивні відгуки від його учасників та гостей.