З досвіду роботи місцевих рад області

Як повідомляють у громаді, головними є: відкриття оновленого дитсадка й спортивно-ігрового майданчика у с. Суха Калигірка, створення спортивно-тренажерної зали та реабілітаційного центру для учасників АТО в с. Мокра Калигірка, проведення фестивалю народного мистецтва й писанок, відкриття ЦНАПу європейського зразка, який надає 126 послуг.
Депутати надали дозвіл на створення групи з інклюзивною формою навчання на базі групи №3 закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Золота рибка», погодили питання реорганізації районного будинку культури шляхом приєднання до районного центру культури та дозвілля, затвердили статут комунального лісогосподарського підприємства в новій редакції та проекти землеустрою щодо встановлення меж населених пунктів Монастирищенського району. Жваве обговорення у депутатів викликав розгляд питань щодо перепрофілювання шляхом пониження на один ступінь закладів загальної середньої освіти району.
За повідомленням Маньківської районної ради, під головуванням її очільника Світлани Лещенко проведено перше пленарне засідання чергової 37 сесії районної ради VІІ скликання. Депутати ухвалили Програму охорони довкілля Маньківського району на 2019-2023 роки;Програму підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств у Маньківському районі на період до 2020 року та низку інших рішень.
Як повідомляють у КЗ "Обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді ЧОР", команда Канівського міського центру туризму з числа вихованців військово-патріотичних гуртків «Юні десантники» та «Хортинг-патріот» гідно представила честь Черкаської області на Всеукраїнському вишколі «Джура-Десантник», який проходив на базі Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова. Спільними зусиллями ми виховуємо гідне покоління патріотів нашої країни.

За повідомленням Уманської районної ради її голова Оксана Супрунець провела позачергову 43-тю сесію районної ради.

У її роботі взяли участь голова районної державної адміністрації Євгеній Данченко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники інших районних закладів та установ, керівники правоохоронних органів, представники місцевих засобів масової інформації.

У Шполянській ОТГ провели подвійне свято. Жителі відзначили другу річницю утворення своєї громади, в родинному колі якої об’єдналось сім населених пунктів, та Всеукраїнський день вишиванки, що співпав з річницею. Тому багато шполян цього дня завітали на свято у вишитих сорочках. Розпочалося феєричне дійство парадом вишиванок в адмінцентрі громади.
Як і зазвичай, святкування проходило в традиційному народному стилі. Кожне село представило свої творчі здобутки. Цього року приїхали також народні умільці зі Шполянського та Смілянського районів. На виставці виробів народних митців яскраві вишиванки, вишиті ікони, вироби з бісеру, зразки ткацтва, дерев’яні меблі, вишукані вироби з лози.

Як повідомляють у Черкаському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, проведено навчання для керівників новостворених громад.

Як, крок за кроком, створити успішну громаду, керівники новостворених ОТГ Черкащини дізнавалися у рамках курсу «Успішна громада: крок за кроком» від Програми «U-LEAD з Європою».

– Першочергові роботи, які ми плануємо здійснити у Яблуневі – ремонт дороги, поновлення водопроводу та облаштування туалету в приміщенні школи, – констатує голова ОТГ Ігор Ренькас. – Ми плануємо створити комунальне підприємство для обслуговування побутової інженерної інфраструктури. У перспективі – і ремонт яблунівського сільського будинку культури, вартістю до 15 мільйонів гривень.
Її організаторами і учасниками стали голова Уманської районної ради Оксана Супрунець, очільник Острівецької громади Ангеліна Атаманюк, працівники виконавчого апарату районної ради та бюджетних закладів і установ села, суб’єкти підприємницької діяльності. Ними приведено до порядку територію, де у січні 1944 року оскаженілі гітлерівці масово розстрілювали наших громадян.