У Мокрокалигірській ОТГ проведено перший фестиваль великодніх писанок

02 травня 2019, 14:03

Великдень – «Великий день» для єдності родини. Це час, коли рідні та друзі ходять один до одного на гостини, збираються за урочистим столом, з добрими думками після тривалого посту розговляються Великодніми стравами, діляться радістю та достатком.

Одним із символів цього світлого свята є писанка. На Черкащині намагаються відроджувати, дотримуватися та берегти українські традиції. Тому, у рамках відзначення Великодня, у Мокрокалигірській ОТГ, що на Катеринопільщині, проведено Фестиваль «Писанка–2019».

«Це перший масштабний захід, який проводить наша об’єднана територіальна громада. Він поєднує в собі народні традиції, мистецтво та працелюбність жителів об’єднаних територіальних громад Черкащини. На запрошення взяти участь у фестивалі радо відгукнулись мої колеги – сільські голови, освітяни, соціальні працівники, народні майстри, активні мешканці громад Черкащини. Такі заходи гуртують людей, змінюється їхня ментальність, підтримуються унікальні традиції громад», – зауважила сільський голова Мокрокалигірської сільської ради Вікторія Пипа, ініціатор та організатор заходу.

На фестивалі учасники могли оглянути виставку писанок та декоративно-прикладного мистецтва, насолодитися пісенною програмою від учасників колективів та окремих виконавців ОТГ Черкащини, а також Мокрокалигірської ОТГ, під вечір відбулася дискотека та святковий салют. Паралельно зі святковими заходами на місцевому стадіоні проходив футбольний турнір між командами Єрківської ОТГ, Ватутіно, Веселого Куту (Тальнівщина) та ДНЗ «Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області» (Мокра Калигірка). До речі, вихованці останнього провели для присутніх також кулінарний майстер-клас із дегустацією смаколиків.

До Мокрої Калигірки з'їхалися представники 18-ти об'єднаних територіальних громад з усього регіону, щоб продемонструвати свій унікальний стиль оздоблення писанки.

На фестивалі переможців і переможених не було, тому кожній громаді вручили подяку, а місцеві спонсори та благодійники – презентували в подарунок на згадку про дійство символічні статуетки та торти.

– Спільні фестивалі та культурні заходи – це один з елементів мистецтва жити в громаді. Таким чином, підтримуються унікальні традиції населених пунктів, налагоджується комунікація та партнерські відносини між громадами, – наголосив сільський голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук, запропонувавши кожній громаді Черкащини визначитися з власною темою та запровадити в себе традиційний фестиваль. Приміром, у Білозірській ОТГ у травні збираються провести пісенний фестиваль.


Виконавчий апарат обласної ради