У Єрківській ОТГ займаються «сонячною» енергетикою

07 червня 2019, 09:40

Одразу дві компанії, що займаються «зеленою» енергетикою, виявили бажання встановити поля сонячних батарей у Єрківській ОТГ.

- Наразі відбуваються узгоджувальні процедури, виготовляється документація стосовно встановлення цими компаніями батарей на площах 7,7 та 80 гектарів, відповідно, - розповів голова Єрківської ОТГ Леонід Польовий. – Громада отримає не лише нові робочі місця для наших людей, але й можливості розбудови інфраструктури ОТГ за рахунок дольової участі цих компаній у розвитку населених пунктів громади.

Цьогоріч Єрківська ОТГ встигла зробити дуже багато для комфорту мешканців громади. Встановлено 6 нових зупинок, 44 дорожніх знаки, зроблено ремонт та  постелено нове покриття на 5 вулицях, зроблено вуличне освітлення на 4 вулицях, цьогоріч планують також замінити вікна у школі та відремонтувати дах амбулаторії сімейної медицини – і все це за рахунок коштів самої громади. А наразі ОТГ працює над створенням генерального плану  своїх населених пунктів – головного документа, що визначатиме подальші можливості для успішного розвитку громади.

- На 2019 рік заплановані надходження власних доходів загального фонду Єрківської ОТГ складають 29 млн. 741,7 тис. грн., з яких 2 млн. 321,9 тис. грн. віддає державі у вигляді реверсної дотації. Це свідчить, що громада фінансово спроможна і частину власних доходів може спрямовувати до бюджету розвитку, - констатує радник з питань місцевих фінансів Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Микола Гулько. - Однак, керівництво громади не зупиняється на досягнутому та залучає інвесторів, які займаються "зеленою" енергетикою, що в майбутньому призведе до стабільного збільшення надходжень до бюджету громади від ПДФО та орендної плати за землю. Крім того, отримає громада одноразові виплати з надходжень від пайової участі в розвиток інфраструктури ОТГ.

 


Виконавчий апарат обласної ради