Традиційне мистецьке свято «Садок вишневий коло хати» яскраво відсвяткували у Городищі

20 травня 2019, 10:33

17 травня 2019 року відбувся 31-й традиційний фестиваль, який є культурною особливістю Городищенського краю. Свято заснували у 1988 році, задля пропагування, на прикладі видатних родин Симиренків та Гулаків-Артемовських, сімейних цінностей. На початку дев’яностих про фестиваль забули, але 2004 року відродили знову, перенесли фестиваль у м. Городище, надати йому нової сили й масштабу. Результат переконав, що таке народне, по-сімейному щире свято справді потрібне. Фестивалю надали статус обласного, сюди приїжджають делегації із різних районів Черкащини. Також бувають і закордонні гості.

Свято розпочалося вранці урочистим покладанням квітів до пам’ятника композитору Семену Гулаку-Артемовському. Відбулася зустріч делегацій, вручення запашних короваїв. Потім учасники святковою ходою пішли центральною вулицею Миру до міського саду. Попереду усіх школярі несли 15-метровий прапор України.

На мистецьке свято завітали депутат обласної ради Олексанр Лупашко, голова райдержадміністрації Василь Скринник, заступник голови районної ради Микола Панчишин, міський голова Володимир Мирошникокерівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова, голови районних рад із сусідніх районів.

Як і зазвичай, святкування проходило в традиційному народному стилі. Кожне село представило свої творчі здобутки. Цього року приїхали також народні умільці зі Шполянського та Смілянського районів. На виставці виробів народних митців яскраві вишиванки, вишиті ікони, вироби з бісеру, зразки ткацтва, дерев’яні меблі, вишукані вироби з лози.

На літній естраді відбувся прекрасний концерт. Виступали співаки, танцюристи, бандруристи, читці. Представили усе суцвіття талантів – від дошкільнят до хору ветеранів. Художні колективи продемонстрували краще, на що вони здатні. Було приємно, що виступили і наші легендарні співаки Діана і Василь Матющенки.

Одним із почесних гостей свята була керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова, яка зазначила: «У Городищі щороку у травні проходить дивовижний мистецький фестиваль. Сюди з’їжджаються майстри та творчі колективи зі всієї Черкащини. А які столи достатку тут накривають для гостей громади району! Мала нагоду скуштувати смаколиків та приємно поспілкуватися із керівниками міста та області Хочу подякувати організаторам заходу за грандіозне свято, пронизане духом українства. Прекрасні українські пісні, самобутні народні голоси, запальні танці – все це є кодом нашої нації. Також дякую представникам місцевого самоврядування! Приємно, що багато молоді завітало на фестиваль у вишиванках. Цей зв’язок поколінь – найбільша цінність, яку ми можемо передати нашим дітям».


Виконавчий апарат обласної ради