Свято українського духу: проведено фестиваль молодих літераторів «Сонячні кларнети»

22 жовтня 2019, 09:31

Днями в КЗ «Обласний Центр роботи з обдарованими дітьми» проведено семінар-фестиваль «Сонячні кларнети» для літературно обдарованої учнівської та студентської молоді. Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомила кандидат педагогічних наук, методист Малої академії наук, письменниця, депутат обласної ради Валентина Коваленко.

«Вже вдруге організовую цей чудовий захід разом із черкаським відділенням Малої академії наук, обласною письменницькою організацією та осередком Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив», – пише Валентина Михайлівна. – Творче спілкування із ровесниками, відомими черкаськими майстрами слова (через майстер-класи; «поетичні альтанки»; квести; літературні погостини, подіуми та пленери, творчі самопрезентації, колективне редагування власних творів…) – стало справжнім святом духу.

Літературний фестиваль «Сонячні кларнети» виявив нові таланти, стимулював кожного учасника семінару до творчого самопошуку. Багатьох із них уже полонив свіжий запах щойно надрукованої колективної збірочки «Роду криниця віща», а також подарована бібліотечка письменницького альманаху «Холодний Яр». Радіють і вчителі за творчі успішні проби своїх вихованців.»

Валентина Коваленко подякувала колегам-письменникам і літературознавцям за пречудові уроки творчості для молодих літераторів: Василеві Пахаренку, Наталії Лапіній, Ганні Клименко-Синьоок, Катерині Вербівській, Сергієві Ткаченку, Іванові Дубініну, Олені Желєзняк, Оксані Галаган, Ользі Месеврі, Оксані Галаєвій, а також учителям за підтримку і виховання здібних до слова дітей: Валентині Кобзаренко, Людмилі Переясловець, Олександрі Антоновій, Любові Гафіновій, Тамілі Чупак, Вірі Марченко, Ірині Тертичній, Валентині Бортник… А юні таланти висловили щиру подяку директору обласного Центру роботи з обдарованими дітьми Людмилі Давиденко за сприяння у проведенні заходу та за підтримку видання колективної збірочки учнів «Роду криниця віща», як і усім працівникам Малої академії наук.

«Утішно, коли маємо справу з нашим золотим національним фондом – енергією обдарованості, і як боляче, коли ці діти в майбутньому не знаходять державної підтримки. Та нам – своє робить!» – наголосила депутат обласної ради Валентина Коваленко.


Виконавчий апарат обласної ради