Постійна комісія обласної ради розглянула хід виконання обласної програми щодо медичного, соціального забезпечення учасників АТО та їх родин

07 жовтня 2019, 12:55

Постійна комісія обласної ради з питань соціального захисту населення провела засідання, на якому розглянула питання, що подано на пленарне засідання обласної ради.

Серед питань порядку денного, основну увагу члени комісії приділили виконанню обласної комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час Революції Гідності та бійців-добровольців, що ухвалена депутатами обласної ради терміном на 2018-2020 роки.

Інформував з цього питання директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало.

Зокрема, він зазначив, що станом на 01.09.2019 у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває на обліку 10 368 учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій та 721 особа, які мають статус інваліда війни. Статус члена сім’ї загиблого встановлено 291 особі.

Усім цим категоріям осіб надаються гарантовані державою пільги.

За рахунок коштів обласного бюджету, в рамках обласної комплексної програми «Турбота» надано матеріальну допомогу 2864 учасникам АТО на загальну суму 1млн.432,0 тис. грн.

Одноразову матеріальну допомогу у розмірі 50 тис. грн виплачено 9 сім’ям загиблих.

Окрім того, для проходження психологічної реабілітації з Державного бюджету виділено 723,705 тис. гривень, а на оздоровлення учасників АТО у місцевому санаторії на умовах співфінансування з обласного бюджету виділено ще 600 тис. гривень.

Програмою передбачено також фінансова підтримка для забезпечення житлом, зубопротезування, оздоровлення тощо.

В загальному спеціалістами районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно вивчаються потреби учасників АТО і їх сімей та відповідно до законодавства, надається необхідна допомога.

Всі ці пільгові категорії перебувають під соціальним супроводом.

Далі члени комісії ознайомилися із змінами до обласного бюджету на 2019 рік та погодили призначення Леоніда Грицика на посаду директора Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих.


Виконавчий апарат обласної ради