Звання «Почесний громадянин Черкащини» очікує на перших номінантів

За повідомленням комісії, яка визначатиме переможців, подання на присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини» вже надходять. Нагадаємо також, що перше присвоєння звання відбудеться в кінці року напередодні відзначення 55-ї річниці утворення Черкаської області.
Аби визначення найдостойніших цієї високої відзнаки відбувалося в умовах відкритості та гласності для всієї черкаської громади, представляємо перших претендентів. Пропозиції щодо кандидатур надійшли від трудових колективів та громадських організацій області.
Так, голова Смілянської районної ради Мар’яна Герасименко звернулася до голови обласної ради, який водночас є головою комісії з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини» Володимира Греся з проханням порушити клопотання перед даною комісією щодо присвоєння цього звання першому голові виконкому Черкаської обласної ради, депутату Верховної та обласної рад багатьох скликань за вагомий і всебічний розвиток Шевченкового краю, зокрема соціально-економічне піднесення Смілянського району, Івану Кіндратовичу Лутаку.
Редакція обласної суспільно-політичної газети «Черкаський край» направила подання про посмертне присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини» відомому українському поетові, автору поетичних збірок «Тиша і грім» та «Земне тяжіння» Василеві Андрійовичу Симоненку.
Начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Іван Козленко пропонує надати це звання члену Спілки письменників України, заслуженому діячеві мистецтв України, почесному громадянину м. Черкаси Миколі Феодосійовичу Негоді (нині, на жаль, покійному).
Колектив управління капітального будівництва облдержадміністрації, автокооператив «Аврора-4», об’єднання громадян «Аврора-4» звернулися до голови Придніпровської районної ради Віктора Дубини з проханням подати клопотання про відзначення званням «Почесний громадянин Черкащини» Віктора Миколайовича Сергієнка, враховуючи його вагомий внесок у розбудову та благоустрій міста Черкаси.
Тальнівська районна рада вносить на розгляд комісії кандидатуру колишнього голови правління колгоспу «Здобуток Жовтня», депутата Верховної Ради УРСР 7, 8, 9, 10, 11 скликань, заступника голови Верховної Ради УРСР 9, 10, 11 скликань, Героя Соціалістичної праці, заслуженого працівника сільського господарства України, почесного громадянина міста Тальне – Тетяни Андріївни Гаврилової, за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Черкаської області, багаторічну сумлінну працю, активну громадську діяльність.
А Уманська міська та районна ради одночасно звернулися до Володимира Греся, як до голови комісії з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини» щодо внесення на розгляд комісії кандидатури генерального директора ВАТ «Уманьферммаш» Анатолія Васильовича Ліпкана.
Також на адресу комісії надійшло клопотання Чорнобаївської селищної ради про присвоєння цього ж звання олімпійському чемпіону Андрію Івановичу Хімічу.
Згідно із Положенням про присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини», подання кандидатур здійснюється до 1 липня поточного року. Цьогоріч черкаською громадою запропоновано сім вищеназваних кандидатів.

Запрошуємо черкащан активніше включатися в обговорення запропонованих кандидатур та надсилати свої пропозиції щодо їхньої підтримки за адресами: Обласна рада, бульвар Шевченка, 185, Черкаси, 18000; електронної – cherkasy-oblrada@ukr.net, а також взяти участь у голосуванні «Почесний громадянин Черкащини» (рубрика «Опитування»), яке проводиться на офіційному сайті обласної ради.


Відділ з питань взаємодії зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю виконавчого апарату обласної ради