“Якщо реформи затягуються в часі, то вони стають токсичними”, - Анатолій Підгорний

04 вересня 2020, 16:12

Перебуваючи із робочим візитом на Канівщині, голова обласної ради Анатолій Підгорний відвідав новозбудовану амбулаторію, та громадську майстерню у селі Степанці Канівського району.

За його словами, приклад співпраці місцевої влади та працівників освіти й медицини в цій ОТГ - це один із успішних кейсів, які маємо від реформи децентралізації в області

 

- Тут реалізовано багато цікавих ініціатив. Нещодавно запустили  громадську майстерню, де місцеві жителі можуть відремонтувати речі домашнього вжитку. А вже за кілька тижнів відкриється нова, сучасна медична амбулаторія. Поспілкувавшись із головою ОТГ Олександром Яременком, завідувачкою амбулаторії Лесею Трофимчук, очільницею ЦПМСД Наталією Горьовою та директором ліцею Станіславом Яременком ще раз переконався, що для успішної реалізації реформи децентралізації самої реформи замало. Головний фактор - це люди, які готові працювати для розвитку своєї громади, навчатись, вдосконалюватись і шукати можливості, вважає голова обласної ради.

Також Анатолій Підгорний ознайомився з роботою Канівського Центру первинної медико-санітарної допомоги та районної лікарні.

Під час розмови з медиками говорили про труднощі, які виникають від запровадження реформи вторинної ланки медицини.

- Якщо реформи затягуються в часі, то вони стають токсичними. Реформа вторинної ланки повинна запрацювати чим скоріше, проте з виправленими недоліками на яких лікарі та місцева влада наголошували ще до її запуску. Через таку невизначеність, велику різницю в заробітній платі між лікарями первинки і вторинки, відсутність обладнання та сучасних ремонтів у медзакладах страждають  медики й пацієнти, - зауважив Анатолій Підгорний і додав. - Окремо хочу відзначити професійність та невтомне бажання працювати медиків, із якими спілкувався. Бачу, що ви горите своєю справою і, попри всі труднощі, намагаєтеся покращити сервіс для пацієнтів.

Обласна влада не залишається осторонь проблем недофінансування закладів охорони здоров’я. Цьогоріч з обласного бюджету додатково  на капітальні видатки цієї сфери виділили 44 млн грн, загалом на поточні - 559 млн грн. Також на останній "бюджетній" комісії депутати погодили розподіл коштів із держбюджету на ремонт приймальних відділень опорних лікарень.

 


Виконавчий апарат обласної ради