Вернісаж, що припав до душі

08 вересня 2020, 12:19

Як інформують у КЗ «Черкаський обласний краєзнавчий музей», днями проведено культурно-мистецький вернісаж під назвою «Черкащина - місце сили історико-культурного різноманіття та творчості». Організували  вернісаж працівники музею разом з благодійним фондом «Родина ЛГ».

Сотні учасників, майже тисяча глядачів та слухачів були задіяні у масштабному заході, який проводився у залах музею та навколо мальовничого узвишшя Пагорба Слави.

Мета такого заходу – збільшення поінформованості черкащан про сучасні індустрії дозвілля, сільського туризму, збереження та популяризацію історичної та культурної спадщини, в тому числі  народного аматорського мистецтва.

На вернісажі відвідувачів чекало п’ять локацій, де виступали черкаські колективи, скрипалі, виконавці, поети, танцювальні колективи, проводилися художні презентації тощо. На головній із них, – концертному майданчику, виступали черкаські колективи: «Росава», ансамблі «Співай душа» та «Червона калина», «Витоки» та «Калинова родина», фольклорний ансамбль «Зоряне небо», тріо «Ортанія». Окрім цього, присутні із задоволенням подивилися виступи вихованців Черкаського обласного клубу службового собаківництва Товариства сприяння оборони України.

 

Виставки від національного історико-культурного заповідника «Чигирин», Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника, унікальний фотопроект етнічного українського жіночого вінка «Від лялі до кралі», майстер-класи з різьбярства та глиняне ліплення «трипільських» фігурок, показ колекції стародавнього одягу «З бабусиної скрині», колоритні куточки майстрів народної творчості - ці та багато інших локацій представили самобутню історію, культуру, народні промисли Шевченкового краю

Окрасою вернісажу стали виступи фольклорно-етнографічних ансамблів. Серед них – «Надвечір'я» із села Благодатне Золотоніського району. Соліст гурту - сільський голова Володимир Янчий та учасниці аматорського колективу з натхненням виконали народні та сучасні українські пісні.

Для тих, хто хотів дізнатися більше про «Сім чудес Черкащини» чи про Черкаську область як козацьку землю, обласний краєзнавчий музей провів авторські екскурсії.

«Цей багатоплановий захід ми назвали «Черкащина - місце сили історико-культурного різноманіття та творчості», - поділилася заступник директора обласного краєзнавчого музею Тетяна Валах. - Гадаю, нам вдалося показати лиш частину духовних скарбів Шевченкового краю. У перспективі плануємо розширювати і доповнювати проект, який припав до душі черкащанам та гостям обласного центру. Особливий наголос робимо на якомога ширше залучення  жителів області та молоді».


Виконавчий апарат обласної ради