Валентин Тарасенко взяв участь у нараді з обговорення актуальних проблем у сфері охорони навколишнього природного середовища області

11 січня 2020, 14:53

Сьогодні проведено нараду з представниками органів місцевого самоврядування та окремих підприємств житлово-комунальної сфери, щоб обговорити актуальні проблеми у сфері охорони навколишнього природного середовища та напрацювати основні пріоритети на 2020 рік, для вирішення яких можуть бути залучені кошти обласного бюджету.

Участь у її роботі взяв перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, деякі депутати обласної ради.

На початку начальник управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олена Звягінцева зазначила, що до основних пріоритетів у сфері охорони довкілля на 2020 рік, включено забезпечення екологічної безпеки у сфері поводження з відходами (шляхом очищення території області від відходів пестицидів та упровадження сталої системи управління відходами); покращення стану водних ресурсів області (за рахунок зменшення обсягів скидів у водойми області шляхом реконструкції та будівництва очисних споруд); поліпшення якості атмосферного повітря; розвиток природно-заповідного фонду та збереження біологічного, ландшафтного різноманіття (шляхом оголошення нових та розширення меж існуючих територій та об’єктів земель природно-заповідного фонду до площі Черкаської області).

З цією метою було заслухано стан справ з довкіллям та пропозиції майже всіх міст і  районів області. У ході обговорення йшлося про поводження з твердими побутовими відходами (у тому числі будівництво, реконструкція полігонів ТПВ, відкриття регіонального сміттєпереробного (сортувального) заводу; придбання спецтехніки; реконструкцію та модернізацію локальних очисних споруд тощо.

За результатами обговорення буде підготовлено пропозиції щодо внесення змін до Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки, що була затверджена рішенням обласної ради від 03.06.2016 № 5-2/VIІ зі змінами.

Перевага надаватиметься тим природоохоронним заходам, які направлені на усунення насущних екологічних проблем регіону; матимуть позитивний екологічний вплив (значення) на територію громади/міста/району області, співфінансуються з місцевих бюджетів тощо.

Для об’єктів будівництва пріоритетом є наявність проектно-кошторисної документації, актуальної на момент подачі та розгляду пропозицій, зі звітами про результати експертизи.

 


Виконавчий апарат обласної ради