В селі Острівець Уманського району проведено свято «Батьківщина починається з родини»

29 травня 2019, 09:22

За ініціативи голови Уманської районної ради Оксани Супрунець 26 травня 2019 року в селі Острівець проведено фестиваль «Батьківщина починається з родини». Активна підтримка задля його проведення була надана структурними підрозділами райдержадміністрації, центральної районної бібліотеки, інших районних служб і відомств.

Сім’я, родина, рід… Який величезний зміст цих слів! В них усе: лагідний материнський наспів, перші дитячі кроки, теплі бабусині очі, мудрі батькові й дідусеві повчання, щастя і горе, любов і зітхання, образи і непорозуміння, будні і свята.

Травень багатий на родинні свята. Це – День Матері та Міжнародний день сім’ї, День вишиванки. Саме з нагоди цих свят в селі Острівець проведено родинний фестиваль.

Свято зібрало чи не всіх мешканців цього села, що розташувалось на обох берегах пісенної Ятрані. Також сюди завітали делегації з усіх куточків Уманського району, небайдужі мешканці м.Умань та інших районів.

Серед гостей святкового дійства помічник народного депутата України Антона Яценка – Ірина Плетньова, Перегонівський сільський голова (Кіровоградська область) Володимир Козак, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер, заступник голови Паланської сільської ОТГ Анатолій Шевчук, депутати Уманської районної ради Борис Пахолюк, Володимир Мальченко, Сергій Войченко, Юрій Притула, Петро Карачун, Анатолій Фісун, Людмила Даценко, Світлана Крижановська, Людмила Кузьменко, Микола Кольба, Борис Бондар, Вікторія Козій та інші. 

Офіційне відкриття свята відбулося на території сільського меморіального комплексу біля пам’ятника «Жінка з дитиною», який є символом відродження спаленого Острівця після Другої світової війни.  

Звертаючись з вітальним словом, голова районної ради Оксана Супрунець відзначила: «Усе найкраще, що є на землі, починається з родини, сім’ї. Сім’я - джерело любові, добра, поваги, взаємодопомоги та збереження кращих традицій людських взаємин. Міцна і дружня українська сім’я є запорукою сильної і успішної держави. А основа сім’ї та роду – материнство. Це безцінний дар, вічне джерело людського буття. Для кожного з нас немає нічого святішого, ніж наші матері. Ця любов, повага до матері у свідомості українців переноситься на рідну землю, свій край, Батьківщину».

Посадовець зазначила особливу роль жінки-матері у суспільстві, висловила свою вдячність та безмежну подяку матерям за належне виховання підростаючого покоління, віддала шану матерям, які благословили наше життя, та тим жінкам, котрі чекають своїх синів із зони проведення ООС.

Вона також побажала всім міцного здоров’я, щастя, благополуччя, миру, душевного спокою, любові, Божої ласки, непохитної міцності родинних стосунків та гідного продовження у найдорожчому своєму багатстві – дітях.

За зразкове виконання батьківських обов’язків та патріотичне виховання синів, справжніх героїв, гідних громадян своєї країни, які поклали свої життя в добу новітньої Української держави, захищаючи її державний суверенітет, територіальну цілісність, були вручені подарунки і Подяки районної ради та райдержадміністрації: Звездогляд Тетяні Іванівні – матері загиблого учасника антитерористичної операції, жительці с. Косенівка; Гаврилюк Надії Микитівні – матері загиблого учасника антитерористичної операції, жительці с. Піківець; Меренковій Лідії Яківні  – матері загиблого учасника антитерористичної операції, жительці с. Доброводи; Ніженській Ганні Данилівні – матері загиблого учасника антитерористичної операції, жительці с. Берестівець; Поліщук Валентині Олександрівні – матері загиблого учасника антитерористичної операції, жительці с. Родниківка; Рижак Ірині Сергіївні – матері загиблого учасника антитерористичної операції, жительці с. Шарин; Цуркан Марії Петрівні – матері загиблого учасника антитерористичної операції, жительці с. Черповоди; Смоленській Лідії Іванівні – матері загиблого Героя Небесної Сотні, жительці с. Фурманка; Руденко Марії Михайлівні – матері загиблого воїна в Афганістані, жительці с. Доброводи; Гребенюк Марії Пилипівні – матері загиблого воїна в Афганістані, жительці с. Громи.

Було також відзначено багатодітних матерів, які народили 10 і більше дітей,  за сумлінне і відповідальне материнство, вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Зокрема,  відзначені: Васильєва Раїса Миколаївна, жителька с. Оксанина; Штенюк Параска Василівна, жителька с. Шарин; Тютюнник Федора Олексіївна, жителька с. Текуча; Курочкіна Марія Назарівна, жителька с. Рижавка.

На завершення офіційної частини свята відбулось покладанням квітів до пам’ятного знаку «Жінка з дитиною» та до обеліску Слави.

Далі свято продовжилося на сільському стадіоні, що став епіцентром святкового дійства. Тут, біля місцевого Будинку культури, була облаштована імпровізована сцена, де всіх присутніх звеселяли художні колективи Уманщини, а також працювали різні локації.

Для любителів спорту проходили змагання «Мама, тато і я – спортивна сім’я», шаховий турнір, настільна гра «Веселий вечір з родиною». У туристичній зоні займалися подоланням смуг перешкод, складанням та розкладанням палаток, навчалися складати туристичний рюкзак.

Також проходили майстер-класи для дітей, де вони виготовляли листівки та браслет для мами, робили ляльки-мотанки – родинний оберіг, малювали на асфальті та мольбертах, плели віночки, тішилися аквагримом, а дорослі пробували себе у миловарінні, гончарстві, канзаші.

У розважальній зоні вирували веселощі, де всі охочі долучалися до майстер-класів з розучування пісень та виконання елементів народного танцю.

Для учасників свята були облаштовані яскраві тематичні фотозони, щоб усі мали можливість сфотографуватися на згадку про цей родинний фестиваль.

Родзинкою свята стала локація «Мамин Борщ’Ок», де команди кухарів із різних сіл Уманського району змагалися у мистецтві приготування цієї улюбленої національної страви. Фантазія митців-кулінарів не знала меж. Бо в Україні борщ не просто улюблена страва мільйонів українців, – він давно став ознакою української автентичності. Хоч рецепти борщу і схожі, але кожна господиня варить «свій» борщ, вкладаючи в цю страву власну фантазію та частинку душі.

Кожна команда безкоштовно частувала смаколиками всіх охочих.

Окрім того, в рамках родинного фестивалю проведено районне свято «Перлини майбутнього – 2019», під час якого вшановували обдарованих учнів Уманщини.

За сприяння народного депутата України Антона Яценка родзинкою святкового дійства став виступ народного артиста України Анатолія Матвійчука.

На завершення свята голова Уманської районної ради Оксана Супрунець висловила вдячність усім, хто долучився до організації та проведення фестивалю – і керівництву села, і численним поважним  спонсорам.


Виконавчий апарат обласної ради