Усе про бюджетний процес в громадах на 2021 рік: матеріали від Асоціації ОТГ

17 листопада 2020, 08:50

В Україні сформовано нові територіальні громади та проведено місцеві вибори. До 25 грудня 2020 року у відповідності до вимог Бюджетного кодексу України в усіх громадах мають бути підготовлені та затверджені бюджети територіальних громад. Близько 500 громад будуть формувати свої бюджети вперше і в дуже стислі терміни.

У таких територіальних громадах бюджетний процес щодо складання проєктів місцевих бюджетів по факту розпочнеться лише після того, як буде створено місцевий фінансовий орган, на який законодавством покладаються власне функції із складання місцевих бюджетів. І якщо загалом в Україні цей процес уже розпочався і триває в реальному часі (проєкт Закону України “Про Державний бюджет України на 2021рік” схвалено Кабінетом Міністрів України, зареєстровано у Верховній Раді України (реєстр. No 4000 від 14.09.2020р.), Міністерство фінансів України довело виконавчим органам місцевих рад розрахунки прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів, методику їх визначення, тощо), і в окремих громадах місцеві фінансові органи розпочали складання своїх проєктів бюджетів протягом тривалого часу, то в новостворених громадах цей процес розпочнеться лише після завершення всіх організаційних заходів зі створення структури місцевих рад, набуття відповідних повноважень посадовими особами цих рад.

Обмеження в часі вимагає від його учасників чіткої регламентації дій, розуміння нормативно-правового регулювання, яке фактично ще до цього часу перебуває в стадії удосконалення. Не менш актуальною є проблематика завершення бюджетного періоду 2020 року в розформованих територіальних громадах.

   

  Асоціація ОТГ пропонує Бюджетний путівник посадових осіб територіальної громади, який містить систематизовану інформацію щодо складання проектів бюджетів територіальних громад, проектів рішень про їх затвердження, схвалення останніх виконавчими органами відповідних місцевих рад та затвердження місцевими радами, завершення поточного бюджетного періоду в розформованих територіальних громадах, та допоможе представникам місцевих фінансових органів своєчасно здійснити необхідні заходи для якісної підготовки та затвердження місцевого бюджету.

  Асоціація ОТГ пропонує комплексний матеріал щодо здійснення бюджетного процесу в територіальних громадах:

  • Бюджетний путівник посадових осіб територіальної громади щодо складання та затвердження бюджетів територіальних громад на 2021 рік у новоутворених громадах та завершення бюджетного періоду 2020 року в розформованих територіальних громадах (з додатками), зокрема, із зразком Плану заходів з підготовки та затвердження проєкту бюджету.
  • Особливості формування проєктів місцевих бюджетів на 2021 рік.

  Матеріали завантажуйте за посиланнями нижче:


  Виконавчий апарат обласної ради