У Маньківській ЦРЛ через COVID-19 збільшили кількість медпрацівників

24 вересня 2020, 15:56

Маньківську ЦРЛ включено до лікарень першої хвилі, де стаціонарно лікуватимуть пацієнтів з підтвердженою коронавірусною інфекцією, через це збільшили чисельність працівників на період карантину.

Врахувавши клопотання Маньківської ЦРЛ та РДА, голова районної ради Світлана Лещенко 23 вересня  скликала позачергову 48-у сесію Маньківської районної ради.  До порядку денного сесії було внесено 3 питання.

У ході роботи пленарного засідання депутати  підтримали внесення змін до структури та граничної чисельності працівників КНП «Маньківська ЦРЛ» на період дії карантину та до Порядку складання, затвердження та контролю за виконанням фінансового плану комунального некомерційного підприємства Маньківської  районної ради, з якими виступив директор медустанови Юрій Кулик.

   Як повідомляє адміністрація КНП «Маньківський ЦПМСД», станом на 24 вересня на стаціонарному лікуванні перебуває один хворий, за минулу добу трьох пацієнтів перевели з стаціонарного на амбулаторне лікування під нагляд сімейних лікарів. На амбулаторному лікуванні у сімейних лікарів перебуває 29 хворих,  і на самоізоляції -  76 контактних осіб.  Всього за період захворюваності на коронавірусну інфекцію у Маньківському районі проведено 1450 обстежень.

Нагадаємо, ще в кінці березня, Національною службою здоров’я України, було визначено 240 закладів охорони здоров’я по Україні для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Це - лікарні першої хвилі, тобто ті, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом.

Відповідні заклади охорони здоров’я відібрані і схвалені очільниками областей, регіональними департаментами охорони здоров’я, рекомендовані НСЗУ спільно з МОЗ. Вимоги щодо формування мережі цих закладів затверджено розпорядженням №7 від 27.03.2020 року Головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшко.

Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Тобто, щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. А ті пацієнти, які потрапили до лікарні з приводу інших захворювань, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами та безпечно проходили лікування.

Таким чином, у Черкаській області було визначено 6 закладів охорони здоров’я першої хвилі:

ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА ІНФЕКЦІЙНА ЛІКАРНЯ;

ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ЛІКАРНЯ;

ЧЕРКАСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ;

УМАНСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ;

ЗОЛОТОНІСЬКА РАЙОННА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ;

ШПОЛЯНСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ ІМЕНІ БРАТІВ М.С. І О.С. КОЛОМІЙЧЕНКІВ.

Відповідно до даних Національної Служби здоров’я України всі вони мають необхідне обладнання, щоб надавати допомогу хворим на коронавірус.

Побачити повний перелік лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 по Україні та по кожній області можна на новому дашборді НСЗУ за посиланням


Виконавчий апарат обласної ради