У художньому музеї відкрили колекцію сучасної народної картини

25 червня 2020, 16:54

Як інформують у КЗ «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради, з нагоди Дня Конституції України вперше презентовано виставку сучасної народної картини, що була зібрана впродовж останніх десяти років.

Жанр народної картини являє собою цікаве та неповторне за змістом і формою явище вітчизняної культури.

У своїх творах автори звертаються до сюжетів українських казок, народних звичаїв та обрядів, пісенного фольклору. Кожна така робота − своєрідна оповідь духовного життя, творчого споглядання, замилування реальною дійсністю та прагнення радості і краси.

Створені художниками образи батьківської білої хати, криниці, калини, стежки, млину виражають не статичні ідеалізовані, а живі й динамічні стани природи й повсякдення українців. Результатом творчих пошуків сучасних митців, як демонструє музейна колекція, є художнє переосмислення типових символів.

Особливого звучання у народних картинах набуває тема села. Широкі обрії, тополі обабіч шляху, чепурні мазанки, над якими височать церковні бані, створюють відчуття спокою та миру − одвічних прагнень українців.

Представлені на виставці твори презентують окремі жанрові різновиди української народної картини кінця ХХ - початку ХХІ ст.: народні жанрові сцени, пейзаж, натюрморт.

 

Музей володіє збіркою пейзажів художника з села Благодатне Золотоніського району Миколи Сапієнка. Кожний твір художника привертає нашу увагу тим особливо трепетним та зворушливим зображенням природи рідного краю, що по-справжньому полонить душу.

Невимовна краса гірських краєвидів та неосяжність рівнинних просторів, що щедро даровані нам українською землею, постають перед нами у творах Оксани Ліперт. Оповиті легендами Карпати та Ай-Петрі переконливо натякають на невидиме, на ту загадковість, що притаманна гірським ландшафтам.

Апелює до української народної картини і багато інших черкаських художників.  Олександр Ворона з властивим йому тонким світосприйняттям та здатністю бачити виняткове у звичайному,  зображує рідні місця, поетизує їх мовою живопису.

Пейзажні твори Олега Чижикова, настоятеля парафії Успіння Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патріархату Черкаської Єпархії, засновані на стишеному спогляданні та спостереженні за найдрібнішими змінами, коливаннями настроїв природи.

Рідній Черкащині присвячені твори Катерини Пуш. Повноводний Дніпро–Славута у ясний літній день та спокійні, а подекуди строкаті кольори осені нашого краю надихнули авторку на створення пейзажів, що увійшли до експозиції виставки.

Усі представлені народні картини, створені художниками з любовʼю до рідної землі, сповнені тієї справжності та щирості, що торкається душі кожного з нас. Маємо надію, що колекція сучасної народної картини Черкаського обласного художнього музею і надалі збагачуватиметься новими творами.


Виконавчий апарат обласної ради