У Кам’янці реалізовано грантовий проект – проведено пленер художників

03 жовтня 2019, 09:31

Як інформують у Кам’янській громаді, протягом останніх 10 днів живописці Черкащини та багатьох інших областей України натхненно працювали у цьому затишному та гарному містечку. А днями проведено заключний творчий вечір, на якому художники демонстрували свої праці у стінах картинної галереї державного історико-культурного заповідника.

Цей цікавий і дуже насичений художній захід реалізовано у рамках мистецького проекту «Кам’янська земля – край славетних героїв», який ОТГ виграла як один із грантової програми «Малі міста – великі враження» Міністерства культури, молоді та спорту України.

Присутні у залі історичного музею численні гості, школярі (учні старших класів міської ЗОШ № 2), наукові співробітники музеїв стали свідками важливої події новітньої історії Кам’янського заповідника – представлення талановитих авторів та їх робіт, що вже невдовзі будуть прикрашати фондове зібрання установи.

Ведуча заходу – автор мистецького фестивалю, заступник директора заповідника з наукової роботи Таміла Чупак – почергово запрошувала до слова живописців, які коротко розповідали про себе та показували на розсуд глядачів написані у Кам’янці картини. Зазначимо, що художники, які відгукнулись приїхати, різнопланові, репрезентуючи Наддніпрянщину, Слобожанщину та Степову Україну: з Черкас – Фізер Іван, Кравчук Роман, Снісаренко Віктор, Недосєко Неоніла, Нікіфорова Надія. Інші митці: Федосєєнко Андрій – м. Харків, Цапко Віктор – м. Горішні Плавні, Полтавська область, Носик Наталія – м. Запоріжжя, Крижанівський Віталій – м.Умань, Ворона Олександр – м. Корсунь-Шевченківський і місцевий художник – Мелах Костянтин (м.Кам’янка).

У ході творчого вечора митці представляли свої полотна, ракурс для яких вони обирали самостійно у місті, та «домашні завдання» – портрети видатних українських діячів Кам’янського краю, які боролися у різні часи за нашу державність.

Для більшості художників об’єктом натхнення стали краєвиди Тясминського каньйону. Також митці зобразили обидва музеї Кам’янського заповідника.

Щодо портретів, то живописці написали учасників новітньої російсько-української війни з Кам’янщини, які загинули на Сході України, одного янгола Небесної Сотні та кількох отаманів Холодного Яру.

Зазначимо, що деякі роботи ще доопрацьовуються, досихають та чекають вирішального мазка пензлем, щоб у середині жовтня бути презентованими на офіційній виставці у рамках вищезазначеного проекту.

На завершення творчого вечора директор Кам’янського державного історико-культурного заповідника ГалинаТаран вручила всім живописцям іменні дипломи.

Святковий захід не обійшовся без живої музики. Композитор Таміла Чупак виконала пісню на слова Людмили Тараненко «Талант завжди як сила віща…». У пам’ять про пленер у всіх його учасників залишилась маса позитивних вражень.


Виконавчий апарат обласної ради