У Драбові проведено історико-краєзнавчу конференцію

24 грудня 2019, 15:50

Як інформують у Драбівській районній раді, цими вихідними проведено історико-краєзнавчу конференцію, приурочену 330-річчю заснування Драбова та 30-річчю утворення обласної організації Національної спілки краєзнавців.

Учасників конференції привітав та взяв участь у її роботі голова Драбівської районної ради Володимир Дзега, а також заступник голови районної ради Тетяна Богославець, очільник обласної організації НСКУ Василь Мельниченко, селищний голова Драбова Василь Хмара.

У центрі уваги учасників конференції – учителів історії, бібліотечних працівників, представників громадськості, – була книга «Драбів і Драбівщина», яка побачила світ напередодні Нового року у черкаському видавництві «Вертикаль» і стала непересічною подією у громадсько-культурному житті Драбівського району.

Назва книги підкреслює нерозривний зв’язок історії селища з навколишньою територією, яка історично зветься Драбівщиною. Автор книги – член Національної спілки краєзнавців України Віктор Козоріз – невтомний дослідник історії краю, справжній його патріот. Мабуть, немає такої теми місцевої історії, яка б не потрапляла в його поле зору і не знайшла відображення в написаних ним численних історико-документальних нарисах, статтях та замітках в пресі, науково-популярних виданнях, а в останні роки і в електронних засобах комунікації, які користуються неабиякою популярністю серед читачів.

 

Віктору Козорізу вдалося розшукати і включити до книги чимало досі невідомих широкому загалу фактів з історії і повсякденного життя Драбова і навколишніх сіл, ретельно досліджених біографій уродженців краю і тих людей, що пов’язали з ним свою долю. Не вдаючись до звичних трафаретів, він намагався якомога повніше розкрити особливості господарського та культурно-освітнього розвитку Драбівщини, показати її роль і місце в історії України.

Описи подій, життя і діяльності відомих людей підкріплені матеріалами, виявленими автором в архівних, бібліотечних та музейних фондах, почерпнутих із газетної та журнальної періодики, спогадів очевидців. Такий підхід забезпечив наукову репрезентативність та читацьку привабливість ґрунтовного видання.

Розділи книги доносять до сучасників об’єктивну інформацію про ті нелегкі випробування, що випали на долю цілих поколінь жителів краю. Насиченість книги фактами, вдало підібраними ілюстраціями роблять її доступною і привабливою для усіх, хто цікавиться минулим і сучасним рідного краю. І цілком закономірним є великий інтерес, який викликала книга Віктора Козоріза, у якій вперше комплексно висвітлена історія Драбівщини.

Районній бібліотеці облорганізація НСКУ і видавництво «Вертикаль» передали бібліотечку краєзнавчої літератури.


Виконавчий апарат обласної ради