У 2019 році місцеві ради Черкащини наповнювали свій бюджет також від продажу прав оренди землі

08 січня 2020, 09:40

За повідомленням Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, сьогодні у відкритому доступі значиться інформація про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж з аукціону. З цими даними можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держгеокадастру у розділі «Земельні аукціони».

Наскільки це працює, багато учасників купівлі-продажу переконалися, взявши участь в аукціонах з продажу права оренди, які організовувало Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області упродовж 2019 року.

Так, ним було проведено 81 земельний аукціон, на які виставили 336 лотів загальною площею понад 3,2 тис. га. За їх результатами у користування на умовах оренди передано 169 земельних ділянок загальною площею 1,6 тис. га.

Стартова ціна оренди ділянок становила 2 млн 947 тис. гривень, а у ході торгів їх вартість зросла до 8 млн 12 тис. грн, що становить у середньому 21,8% від нормативної грошової оцінки землі.

Найбільша площа, що передана торік у користування через торги, у Монастирищенському районі – 210,5 га. Проте найбільше коштів (1 млн 464 тис. грн) надійшло до сільських рад Маньківського району за продаж прав оренди сімох земельних ділянок загальною площею 119,6 га.

Нагадаємо, що окрім того, Головне управління Держгеокадастру в Черкаської області у 2019 році згідно чинного законодавства передало також у розпорядження об’єднаних територіальних громад більше 73 тис. га сільськогосподарських угідь.


Виконавчий апарат обласної ради