Історія черкаського земляцтва

Громадська організація вихідців з Черкащини у місті Києві розпочала свою діяльність 15 жовтня 1998 року. Цього дня було проведено установчі збори, де зареєстровано 128 учасників. У заході приймали участь Іван Лутак, Галина Буркацька, Микола Білоблоцький, Олександр Ткаченко та керівництво Черкаської області.

Рішенням зборів було затверджено Статут, план роботи та обрана Рада Земляцтва. Борису Пономаренку, Лілії Поречкіній та Юрію Скализі було доручено підготувати необхідні документи і зареєструвати організацію під назвою «Черкаське земляцтво «Шевченків край» у м. Києві».

Першим головою земляцтва було обрано Голову Верховної Ради України Олександра Ткаченка, наступним, впродовж 7-ми років, керівником був заступник Київського міського голови Юрій Розсада. Останні роки земляцтво очолює Герой України Петро Шилюк.

На сьогодні кількість членів Черкаського земляцтва нараховує біля 560 осіб, крім того, до організації надходять нові заяви на вступ до організації. У діючій Раді земляцтва працює 37 осіб.

При земляцтві діє Виконавча дирекція (виконавчий директор Олена Матвійчук). Тут усі бажаючі завжди можуть отримати консультативну та організаційну допомогу.

Черкаське земляцтво входить до земляцького об’єднання «Асоціація земляцтв областей України». Слід відмітити, що у складі організації на сьогодні представлені 19 земляцтв різних регіонів України.

Ми пишаємось, що до складу організації входять 6 Героїв України, багато відомих в Україні та за її межами особистостей. Членами земляцтва проводиться безліч різноманітних благодійних та культурно-мистецьких заходів.

За інформацією http://zem.cherkassy.ua/about.html