"Переступив через себе і почав": очільниця Центру фізичного здоров'я розповіла, чому зараз важливо займатися спортом

11 квітня 2023, 09:57

Керівниця Комунальної установи Черкаський обласний центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" Марія Шелест розповіла, як їй із командою вдається долучати до занять спортом черкащан, чому це важливо роботи і як змусити себе, якщо не хочеться.

Щоб тримати себе в формі, не обов'язково ходити в зал

В області розгорнута мережа "активних парків. Це спортивні майданчики з QRкодами. Їх можна відсканувати та дізнатися, які вправи і як правильно їх виконувати відповідно до рівня складності. Це відмінність активних майданчиків від звичайних. Згодом на цих локаціях працюватимуть інструктори. 

Подібні парки зараз працюють у 31 громаді області. Знайти їх можна на інтерактивній мапі.

Такі локації встановлені у 2021 році за кошти Всеукраїнського центру "Спорт для всіх". До слова, обласний осередок також працює за їхнім календарним планом, але звісно додають і свої заходи. На Черкащині, окрім обласного центру, "Спорт для всіх" має 4 відокремлених підрозділи: в Умані, Ватутіному, Христинівці, Мокрій Калигірці.

- Ми надаємо послуги фізкультурно-оздоровчої діяльності для всіх верств населення, зокрема й соціально-незахищених. Тобто ми не готуємо до професійних змагань, скоріше допомагаємо людям полюбити спорт і знайти для себе улюблений напрямок. А згодом, коли новачки відточаться й людина зрозуміє, чим саме хоче займатися, може звернутися до закладів, які вже опікуються підготовкою професійних спортсменів, - коментує Марія Шелест.

Попри це очільниця додає, що команду сформувала з професійних спортсменів. Серед них Дмитро Калініченко, майстер спорту міжнародного класу з тенісу, Ярослав Харченко, який має перший розряд із футболу, а також ветеран, призер Ігор Нескорених Артем Лукашук тощо.

Місія цього центру - зацікавити людей займатися спортом та вести здоровий спосіб життя. Для цього колектив закладу постійно проводить різні змагання та майстеркласи

Наприклад, захід "Спорт, що нас об'єднує". Проводять змагання та аматорські чемпіонати з волейболу і не лише в обласному центрі, а й у громадах. До них може долучатися кожен охочий.

- Серед найпопулярніших командних змагань, які ми проводили, напевно, футбол. Для жителів невеличких сіл чи містечок - це стає справжньою подією. Пів населеного пункту збирається підтримати знайомих, які відстоюють честь громади на стадіоні. Загальний драйв та атмосфера конкуренції заряджає і щоразу все більше учасників вдається зібрати, - додає Марія Шелест.

Ще один приклад соціально-орієнтованого проєкту - "Ти зможеш, якщо зміг я". Колектив їздить в дитячі інтернатні заклади і долучає малечу до спортивної громади Черкащини, проводять різні естафети та майстер-класи.

Загалом же заклад складається з трьох секторів: фінансово-кадрової роботи, фізкультурно-оздоровчої роботи серед учасників бойових дій та фізкультурно-оздоровчої роботи з населенням.

- Про наші заходи в роботі з населенням вже говорила. А от що стосується залучення ветеранів, то проводимо змагання та інші заходи з учасниками бойових дій, їхніми рідними та родинами загиблих. Зараз вже залучаємо працівників сектору безпеки. Очільник цього підрозділу - Артем Лукашук. Він зараз перебуває у військовій частині, але навіть дистанційно долучається до роботи, - говорить очільниця.

За її словами, заходи для цієї категорії населення проводять щомісяця. Нещодавно відбувся турнір по волейболу. Брали участь військові частини. Загалом зібрали 6 команд.

Що робити, якщо не можеш почати займатися спортом

Марія Шелест переконана, що заняття спортом сьогодні - надзвичайно важливі для наших людей. Це один із найдієвіших засобів розвантаження організму, тому приділяти цьому час потрібно, навіть, якщо не дуже хочеться. 

- Вправи на свіжому повітрі здатні зняти до 40% відсотків стресу. Особливо, якщо це групові та командні заняття, коли люди збираються пограти у футбол, волейбол тощо. Це зайва можливість побути разом, поспілкуватися, отримати підтримку від друзів та членів команди, розвіятися, побігати. Якщо ж не можете почати, то особливих порад немає. Встав і пішов. Треба перші кілька разів переступити через себе і банально почати бігати чи займатися іншим спортом. Та потім ви втягнетеся наскільки, що не зможете зупинитися і відчуєте як покращилося ваше самопочуття й настрій, - говорить Марія Шелест. 

Також вона запевняє, що у професійному спорті все починається із бажання, а далі, якщо бути наполегливим, то можна досягти значних результатів.

- Чи станете ви колись професійним спортсменом залежить від хисту, бажання й наполегливості і навіть генетики. Я почала займатися дзюдо в 17 років. Для професійної боротьби - це трохи запізно. Але я настільки цим захопилася, що виконала норматив Майстра спорту за 5

років. До цього спортом дуже не займалася, - розповідає керівниця Центру і додає. - Спорт загартовує не лише ваше тіло, а й формує характер. Тут людина конкретно працює на результат, вчиться переживати злети і падіння, вимагати від себе й отримувати бажане, розуміє, на що вона здатна, як фізично, так і емоційно. Потім вона так само поводиться у житті, за звичкою вже намагається бути чесною, сумлінною і вимогливою перш за все до себе, - розповіла керівниця Центру.

Аби знати більше про заходи, які готує заклад, слідкуйте за ними в соціальних мережах.


Виконавчий апарат обласної ради