Складання депутатами повноважень, внесення змін до чинних рішень та перейменування Ватутіного: результати засідання регламентної комісії

23 травня 2023, 17:57

Депутати погодили низку проєктів рішень під час засідання постійної комісії з питань регламенту, місцевого самоврядування, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків НС. Остаточне рішення з порушених питань обласні обранці ухвалять під час пленарного засідання вже у п'ятницю.

Так, депутати підтримали проєкт рішення про обрання до складу поліцейської комісії Управління поліції охорони в Черкаській області строком на три роки дві кандидатури від громадськості:

- Максима Богуна, заступника директора з навчально-виховної роботи Черкаського державного бізнес-коледжу. Останнім часом він займається громадською діяльністю й національно-патріотичним вихованням молоді.

- Лариса Малкову, очільницю кількох благодійних фондів. До березня цього року вона була серед членів поліцейської комісії при ГУНП у Черкаській області й запевняє, що знається на законодавстві та готова застосовувати свій досвід надалі.

Такі комісії утворюються, аби забезпечити прозорий конкурс та просування по службі поліцейських. Зокрема, до складу мають входити два представники громадськості, обрані відповідною обласною радою з-поміж осіб, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет.

Погоджено також проєкт рішення про обрання кандидатур від громадськості до складу поліцейської комісії № 22 Департаменту патрульної поліції. Зокрема, Ігоря Волошина, доцента кафедри економіки та управління ЧДТУ, та Валентина Лазуренка, проректора з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ.

Підтримано й проєкт рішення про клопотання перед ВРУ щодо присудження Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування:

- Анні Купчин, начальниці відділу культури, молоді та спорту Чорнобаївської територіальної громади. Вона реалізувала багато творчих проєктів та ініціатив, спрямованих на розвиток української культури, національно-патріотичного виховання молоді, формування в населення національної свідомості.

- Іванні Дубовій, головній координаторці громадської організації «Центр допомоги армії, ветеранам та їхнім родинам». Черкащанка здійснює забезпечення й доставку гуманітарної допомоги для підрозділів ЗСУ та ТрО.

Підтримано й проєкт рішення клопотання щодо нагородження Грамотою ВРУ депутата Віктора Погорілого.

З-поміж іншого погодили проєкти рішень про звіт начальника ЧОВА Ігоря Табурця, заслухали інформацію виконувача обов’язків керівника Черкаської обласної прокуратури Остапа Сидора, начальника ГНП в Черкаській області Вячеслава Гуріна. Також погодили й затвердження звіту за 2022 рік із проведення моніторингу виконання Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області.

Також комісія підтримала проєкт рішення щодо затвердження списку присяжних для Корсунь-Шевченківського районного суду в Черкаській області.

Пройшов погодження комісією і проєкт рішення про зміну найменування міста Ватутіне на Багачеве. Попередньо ця ініціатива пройшла громадські обговорення і підтримується Ватутінською міською радою. В разі прийняття позитивного рішення сесією, обласна рада звертатиметься до ВРУ з проханням про перейменування. Водночас варто зауважити, що по цьому питанню зараз триває судовий процес. Один із місцевих жителів подав заяву до суду, оскільки не згоден з такою назвою міста.

Вносяться зміни до Положення про Почесну грамоту обласної ради в частині визначення суб’єктів внесення подання про нагородження та уточнення вимог до документів, які додаються до подання.

Пропонується також внесення змін до рішення про заснування стипендії голови Черкаської обласної ради обдарованим дітям області. Вони передбачають запровадження з 1 січня 2024 року разові виплати педагогам, викладачам, вихователям, тренерам, керівникам гуртків за їхній внесок у досягнення дітей, яким призначається стипендія.

Грошову виплату пропонується визначити у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установленому на 01 січня року, в якому відбувається виплата.

До слова, стипендія голови обласної ради обдарованим дітям області заснована у 2021 році. Щороку п'ятеро талановитих черкащан отримують виплати в розмірі двох прожиткових мінімумів кожного місяця.

Погодили проєкти рішення про дострокове припинення повноважень депутаток обласної ради Зої Зирянової "ВО ЧЕРКАЩАНИ" та Наталії Рудої "За майбутнє" у зв'язку з їхніми особистими заявами про складення депутатських повноважень.


Виконавчий апарат обласної ради