Роман Сущенко взяв участь у спільній нараді Мінветеранів та УАРОР

14 листопада 2022, 10:13

Днями перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко взяв участь у спільній онлайн-нараді Міністерства ветеранів України та Української асоціації районних та обласних рад з органами місцевого самоврядування. учасники обговорювали нову ветеранську політику в нашій державі.

Під час дискусії Роман Сущенко акцентував увагу спікерів на важливості підтримки обласних госпіталів.

- Сьогодні маємо ситуацію, коли деякі обласні госпіталі не мають достатнього ресурсу для виплати заробітних плат своїм працівникам. Через це такі важливі на сьогодні заклади втрачають кадровий потенціал. Така ситуація склалася і в Черкаському обласному госпіталі. Тому прошу вас звернути увагу на цю ситуацію і посприяти її врегулюванню, - звернувся до очільниці Мінветеранів Роман Сущенко.

Юлія Лапутіна своєю чергою запевнила, що в Уряді про ситуацію з госпіталями знають і пообіцяла ще раз підняти цю проблему на спільному засіданні з Міністерством охорони здоров'я та посприяти її врегулюванню.

На фото Юлія Лапутіна та Віктор Ляшко під час спільної наради

Під час онлайн-зустрічі очільниця Мінветеранів Юлія Лапутіна також виклала концептуальне бачення державної ветеранської політики та поділилася інформацією щодо механізмів та інструментів її забезпечення.

За її словами, Мінветеранів реалізує десятки проєктів у межах інституційної реформи створення системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Такі програми потребують підтримки на місцевому рівні. На її думку, активна співпраця уряду та органів місцевого самоврядування дозволить запустити дієву систему супроводу під час реінтеграції Захисників та Захисниць від військової кар’єри до цивільного життя в умовах децентралізації.

Так, у нашій державі засновано ветеранський фонд, який реалізує програми підтримки ветеранського бізнесу. Це прямі інвестиції у розвиток економіки на місцевому рівні. Цього року Український ветеранський фонд провів конкурс, відповідно до якого, ветеранські бізнеси отримали від 500 тисяч грн до 1 млн грн на власний розвиток. Крім того, фонд надає мікропідтримку ветеранському підприємництву розміром 20 тисяч грн. До цих програм можуть долучитися як ветерани, так і члени їхніх родин. Вже сьогодні невеликі за розміром інвестиції дозволили окремим українським родинам ветеранів виготовляти крафтові сорти меду (на які нині великий попит в Європі), шити військовий одяг, вирощувати унікальні сорти промислової риби у кількох областях України.


Виконавчий апарат обласної ради