Проведено унікальну патріотичну конференцію «Герої серед нас»

06 листопада 2020, 11:47

5 листопада 2020 проведено обласну учнівську патріотичну онлайн-конференцію «Герої серед нас», яку п’ятий рік поспіль організовує Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради. Конференція присвячується Героям – учасникам АТО/ООС, волонтерам – черкащанам, які захищають незалежність нашої Батьківщини.

Традиційно учасниками конференції стали автори пошукових робіт, переможці та призери обласного військово-патріотичного конкурсу для учнівської молоді «Герої не вмирають», який проводився у лютому-березні 2020 року.

Олександра Фігура, директор Черкаського обласного Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради, привітала учасників онлайн-конференції та коротко розповіла про історію обласного конкурсу «Герої не вмирають», про Героїв, з якими змогли познайомитись учні завдяки конкурсу.

Автори робіт представили життєпис своїх героїв.

Максим Юхимчук, учень 9 класу комунального опорного закладу «Лисянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 – гімназія – дошкільний навчальний заклад» Лисянської селищної ради, презентував роботу «Морський котик» із Лисянки». У ній йдеться про життя та військову службу свого земляка Анатолія, який став, як його дід і батько, прикордонником та снайпером Сил спеціальних операцій. Друга робота Максима «Є така професія – захищати Батьківщину» про життєвий шлях його дядька, Володимира Юхимчука, який з 2000 року проходить військову службу і також пройшов складними шляхами війни на Сході України. Двічі був учасником військового параду до Дня Незалежності України.

Вікторія Крамар, учениця 10 класу комунального закладу «Литвинецький ліцей» Литвинецької сільської ради, презентувала роботу «У війни немає переможених і переможців», у якій розповіла про свого тата та дядька, які захищали Україну в зоні АТО/ООС. Її почуття, хвилювання за долю близьких відобразилися у віршах.

«Там жизнь – алтин, а смерть – копійка» – таку назву дала своїй розповіді про земляка Дарина Овсієнко, учениця 8-го класу Кам’янської загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням окремих предметів Кам’янської міської ради. З презентації ми дізнались про службу Антона Магльованого в 95-ій бригаді високомобільних десантних військ, про бій на горі Карачун, де Герой отримав важке поранення, про життя після поранення, про боротьбу за можливість рухатися та займатися улюбленою справою.

Про волонтерів Чигиринщини в роботі «Милосердя ніколи не буває багато» розповів Назар Циріль, учень 9 класу Чигиринського опорного закладу загальної середньої освіти Чигиринської міської ради, вихованець пошукового загону героїко-патріотичного центру «Пам’ять». Робота волонтерів добре знайома Назару, бо його батько Василь Циріль очолює благодійну організацію «Волонтери Чигиринщини». Козацький та військовий капелан, настоятель церкви Святих Апостолів Петра і Павла, настоятель холодноярського храму Петра Багатостраждального Василь Циріль став волонтером з перших днів Революції Гідності, об’єднавши земляків для допомоги Героям на Сході України в час, коли вона була така необхідна.

Відеозапис патріотичної онлайн-конференції «Герої серед нас» можна переглянути на сторінці Центру туризму у соціальній мережі Facebook.

Дякуємо учасникам та їх керівникам за участь у конференції, бажаємо їм натхнення та нових звершень у пошуковій роботі!


Виконавчий апарат обласної ради