Почесним громадянином Черкащини став Андрій Хіміч

11 вересня 2020, 16:58

Олімпійському призеру із веслування на каное Андрію Хімічу присвоїли звання Почесного Громадянина Черкащини. Таке рішення депутати ухвалили під час 38-ої сесії обласної ради.

На звання претендували троє кандидатів:

Василенко Анатолій Семенович, який опікується роботою всеукраїнських, обласних та міжнародних громадських організацій українського козацтва, політв'язнів та репресованих, людей з інвалідністю тощо. Завдяки його наполегливим зверненням, та діяльності громадських організацій під його керівництвом відроджені та збережені пам’ятки історії Холодного Яру, відремонтовано багато храмів УАПЦ, УПЦ. З 2001-2010 рр. увічнена пам’ятними знаками та хрестами пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій в усіх містах та районах Черкащини.Значна частина з цих пам’ятників виготовлена за кошти самого Василенка й меценатів. За його зверненнями до органів державної влади організована дослідницька робота під час формування видань “Голод на Черкащині” та “Реабілітовані історією”. Також має низку почесних грамот, нагород та відзнак всеукраїнського, обласного та міжнародного рівня.

2. Рибій Микола Михайлович всю трудову діяльність віддав розвитку електроенергетики Черкаського краю та дорожньої галузі. Микола Михайлович вперше на Черкащині розробив та запровадив проєкти електротехнологій, які зменшили викиди твердих забруднюючих речовин більше, ніж на 200 тонн в рік та понад 50 тонн газоподібних речовин на рік. Щорічний економічний ефект склав понад 35 млн грн. За його ініціативою та під керівництвом збудовані асфальтобетонні заводи, трансформаторні підстанції, виробничі бази на електроенергії з переробки органічних в’яжучих матеріалів. Також черкащанин є автором посібників із електроенергетики. Його “Систему оперативного обслуговування електроустановок” визнали кращою на всеукраїнському конкурсі “Лідер паливно-енергетичного комплексу-2010” і рекомендована до практичного запровадження всім споживачам незалежно від відомчої належності. Він єдиний в Україні, хто має Почесне звання “Заслужений енергетик України”. Також Микола Михайлович пише пісні, музику, є лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів. 

3. Хіміч Андрій Іванович  працював у Черкаській ДЮСШ і тренером із веслування ЦР ДСТ “Авангард”. У складі збірної СРСР виборов золоту медаль у змаганнях із веслування на каное під час Олімпійських ігор у Токіо. Був тренером збірної СРСР, а згодом і збірної Болгарії з веслування на байдарках і каное. З 1985 року переїхав у Чорнобай і працював тренером секції веслування понад 10 років. У березні 2017 року отримав нагороду в номінації “Спортивна слава України”. Олімпійське “золото” Андрія Хіміча - перше і поки що єдине на Черкащині, також має статуетку “спортивного Оскара”.

Члени профільних комісій та депутати в сесійній залі підтримали кандидатуру Андрія Хіміча на присвоєння звання Почесного громадянина. Також спортивного діяча підтримали учасники онлайн-голосування, яке відбувалося на сторінці голови обласної ради Анатолія Підгорного у Facebook. 


Виконавчий апарат обласної ради