Після проведення виборів на Черкащині сформувалося ще три ОТГ

03 липня 2019, 11:29

Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії, минулої неділі в нашій області проведено перші вибори голів та депутатів у трьох ОТГ – Баштечківській сільській ОТГ Жашківського району (Баштечківська, Королівська, Нагірнянська, Охматівська сільські ради), Виноградській сільській ОТГ Лисянського району (Виноградська, Вотилівська, Мар’янівська, Ріпківська, Рубаномостівська, Федюківська сільські ради) та Драбівській селищній ОТГ Драбівського району (Драбівська селищна, Левченківська сільська ради).

Ще до двох ОТГ провели додаткові вибори – обрали депутатів до Ротмістрівської ОТГ Смілянського району від Ташлицької, Санжариської, Макіївської, Самгородоцької сільських  рад та до Паланської ОТГ Уманського району – від Юрківської сільської ради.

Як зазначено у Законі України «Про місцеві вибори», офіційно результати мають бути оприлюднені не пізніш як на п’ятий день з дня встановлення результатів голосування, шляхом опублікування у відповідних місцевих друкованих ЗМІ та на офіційному сайті ЦВК.

Новообрані голови та ради набудуть повноважень після перших сесій, які мають відбутися через два тижні.

На прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом Драбівська, Баштечківська, Виноградська ОТГ перейдуть з 1 січня 2020 року. До цього часу об’єднані громади реорганізовуватимуть органи місцевого самоврядування, формуватимуть виконкоми, плануватимуть спільний бюджет.

Для них Департамент регіонального розвитку разом з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації, а також Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування проведуть відповідне навчання. Як вважають експерти, «трьома китами» спроможності об’єднаної територіальної громади є кадри, бюджет, інфраструктура.

Також для громад експерти Програми “U-LEAD з Європою” розробили методичні рекомендації для ОТГ, в яких відбулися перші вибори голови та депутатів, та для ОТГ, в яких відбулися додаткові вибори депутатів.

Довідково:

У Черкаській області утворено 57 ОТГ, 54 з яких перебувають на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом.

ОТГ охоплено: 320 населених пунктів, 222 міських, селищних та сільських рад (40 % від загальної кількості рад). Близько 30 % населення (354,281 тис. осіб) та 41,5 % площі території області (8 655 кв км).


Виконавчий апарат обласної ради