Під пильною увагою в період карантину - діти-сироти, діти з вадами розвитку, що перебувають у обласних комунальних закладах

14 травня 2020, 15:25

У державі і на Черкащині поступово пом’якшують заходи карантину, який, на превеликий жаль, некомфортно позначився на всіх категоріях громадян. Але є особлива група, це – діти, які мешкають у комунальних закладах – дитячих будинках, інтернатах, реабілітаційних центрах.

За дорученням голови обласної ради Анатолія Підгорного проходження карантину у цих установах перебуває під пильною увагою відповідних структур, щоб не допустити у них спалаху епідемії коронавірусу.

Заступник голови обласної ради Андрій Сегеда  провів зустріч-нараду, на якій разом з т.в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксаною Сімушиною, заступником директора Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Олегом Шимчуком та начальницею Служби у справах дітей Оксаною Покатіловою обговорили стан справ на сьогодні у цих закладах, що належать до обласної комунальної власності.

У ході обговорення зазначалося, що у всіх закладах і установах, де перебувають діти, здійснюється постійний систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів. На сьогодні всі ці заклади забезпечені 3-місячним запасом мийних і дезінфікуючих засобів. Двічі на день проводиться дезінфекція поверхонь, посуду, кухонного обладнання, іграшок тощо.

Проводиться щоденний моніторинг, на випадок захворювання підготовлено приміщення ізоляторів. Заклади забезпечені автотранспортом, який у разі потреби може доставити хворих дітей до лікарні.

Вихованці та працівники у повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту.

На час карантину змінено режим роботи – працівники і обслуговуючий персонал, які контактують безпосередньо з дітьми, проживають на території закладу. Їх ротація проводиться через кожні 2 тижні.

Водночас, педагогічні працівники, які перебувають з дітьми, організовують навчальний процес та дозвілля вихованців.

В цілому, завдяки своєчасному і системному здійсненню профілактичних та інших заходів карантинного типу, хворих у цих закладах не спостерігається.

Разом з тим, обговорено ситуацію і з підопічними психоневрологічних закладів та інтернатів, де мешкають одинокі-престарілі громадяни. Там, на щастя, хворих на коронавірус також  не зафіксовано.

На нараді зазначалося, що варто особливо підкреслити важливу роль у цьому всіх зацікавлених структур – керівників і безпосередньо трудових колективів, які з високою відповідальністю поставилися до цих викликів. Водночас велику вдячність слід висловити волонтерам і меценатам, які з перших днів карантину прийшли на допомогу. Їх число дуже велике. Однак особливо варто назвати керівників «Фонду родини Нечитайло» (дир. Вікторія Миколаюк), благодійні фонди – «LETS HELP» (Ольга Бондаренко), «РАЗОМ» з Людмилою Русаліною, «ХАВЕРІ» спільно з ТОВ «Уманська левада» і черкаська мережа магазинів АТБ.

 

 

 

 


Виконавчий апарат обласної ради