Освітяни області обговорили проблеми та напрацювання галузі на традиційній конференції

28 серпня 2019, 14:03

28 серпня 2019 року, напередодні Дня знань, освітяни Черкащини зібралися на традиційній щорічній обласній конференції працівників освіти. У її роботі взяли участь голова облдержадміністрації Ігор Шевченко, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький, генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олег Шаров, керівники профспілкових організацій, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, педагогічні працівники, представники громадськості та засобів масової інформації. 

Розпочалась освітянська конференція із проведення секційних засідань, у ході яких працівники й керівники галузі обмінялися досвідом та обговорили новини, методологічний інструментарій і особливості роботи в новому навчальному році. З нагоди конференції представники позашкільних навчальних закладів області представили яскраву виставку робіт їхніх вихованців, яку мали можливість оглянути всі бажаючі на площі за Будинком рад.

Звертаючись до освітян, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко привітав їх з наближенням початку нового навчального року та наголосив, що саме завдяки тому, що вони незмінно віддані власній справі, наші діти мають такі успіхи, відзначені численними перемогами на олімпіадах, конкурсах та змаганнях.

– Цього року освіта Черкащини здобула почесне третє місце серед областей України. Безумовно, – ці показники можуть бути ще кращими. На разі в області діють сім обласних програм в галузі освіти. І ми разом із вами докладемо всіх зусиль, щоб вони були наповнені реальним змістом. Особливу увагу, зважаючи на наші показники, потрібно звернути увагу на закупівлю лігафонних кабінетів. Наші діти повинні мати можливість вивчати іноземну мову на якісно високому рівні, – відзначив Валентин Петрович.

Окрему увагу, перший заступник голови обласної ради, як голова комісій із проведення конкурсів на посаду керівників навчальних закладів, приділив питанню кадрового забезпечення галузі освіти.Слід зазначити, що на сьогодні обласна рада опікується 45 закладами та установами освіти, у яких виховується майже 3,3 тисячі дітей. На оновлення матеріально-технічної бази інтернатних навчальних закладів з обласного бюджету у поточному році виділено 13,9 млн грн.

Зокрема, на оновлення навчальної бази загальноосвітніх шкіл-інтернатів (7 закладів):

  • оснащення засобами навчання та обладнанням для кабінетів природничо-математичного циклу – 6,3 млн грн;
  • створення умов для навчання учнів початкової ланки у рамках реалізації програми «Нова українська школа» − 0,5 млн грн, за рахунок яких буде придбано для  перших класів дидактичні матеріали, сучасні меблі та комп’ютерне обладнання;
  • придбання автотранспорту КЗ «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра ЧОР» − 1,5 млн грн;
  • капітальний ремонт водолікарні Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ст. Черкаської обласної ради − 895 тис грн;
  • капітальний ремонт котельні із заміною газових котлів на твердопаливні з перекладенням траси теплопостачання КЗ «Корсунь-Шевченківський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Надія» ЧОР» − 1,5 млн грн;
  • капітальний ремонт актової зали КЗ «Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради» − 350 тис грн;
  • капітальний ремонт опалювальної системи з установкою твердопаливних котлів Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю – 1,1 млн грн та капітальний ремонт стадіону з улаштуванням бігової доріжки – 400 тис грн.

Із нагоди наближення свята та за багаторічну сумлінну працю почесні учасники конференції вручили ряду освітян Черкащини відзнаки і грамоти.

У ході роботи конференції свої пропозиції до покращення навчально-виховного процесу висловили й представники закладів Черкащини різних ланок освіти. Спільними проблемами для працівників різних освітніх ланок залишаються необхідність реорганізації та оптимізації мережі шкіл в області; забезпечення та оновлення педагогічних кадрів закладів освіти; допомога у працевлаштуванні випускників професійно-технічних і вищих навчальних закладів, а також найбільш гостре питання – недостатність фінансування навчально-виховних закладів та низький рівень матеріального зацікавлення освітян.


Виконавчий апарат обласної ради