Очільник обласної ради провів спільну нараду з головами районних рад та керівництвом ОДА

15 січня 2021, 16:36

На Черкащині утворені чотири райони. Наразі в усіх майже повністю відбулися процеси злиття зі старими районами, проте досі залишається незрозумілим функціонал створених органів місцевого самоврядування та джерела їхнього фінансування. 

 

Про це говорили очільники районних рад під час робочої наради з головою обласної ради Анатолієм Підгорним. Також участь у нараді брали в. о. голови ОДА Віктор Гусак, його заступник Роман Карманнік та очільниця Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко.

- До обласної ради були неодноразові звернення щодо проблемних ситуацій, які виникали в районах. Переконаний, що їх варто вирішувати системно, тож скликали нараду з усіма очільниками новостворених районних рад. У чотирьох укрупнених районах ситуація більш-менш схожа. Одна з основних проблем - це фінансове забезпечення, адже, крім відсутності конкретних джерел фінансування, в деяких радах працівники апаратів ліквідованих районів не були вчасно попереджені про звільнення, тож виплата заробітних плат стала навантаженням для бюджетів новоутворених районів. Також є чимало невирішених проблем із передачею комунального майна, - прокоментував Анатолій Підгорний.

Наразі районні ради активно передають комунальне майно у власність ОТГ, але не завжди це вдається зробити оперативно. За деякими об’єктами наявні  чималі борги, накладені штрафні санкції, а подекуди голови громад з об’єктивних чи суб’єктивних причин відмовляються проблемні об’єкти приймати.

За результатами наради буде підготовлено звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради із проханням прискорити удосконалення законодавчої бази щодо визначення функціоналу та джерел фінансування районних рад.


Виконавчий апарат обласної ради