Обласний онкодиспансер матиме нову назву

01 березня 2023, 08:00

Під час засідання профільної комісії депутати підтримали проєкт рішення про перейменування КНП "Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради" на КНП "Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради". Рішення набере чинності після затвердження його в сесійній залі.

Назву закладу хочуть змінити, аби вона відповідала всьому спектру послуг, які надає диспансер, а також відповідно до нового етапу медичної реформи.

Довідково: З набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» від 01.07.2022 № 2347-IX розпочато черговий етап медичної реформи та визначено типи медичних закладів, зокрема, лікарні поділено на надкластерні, кластерні та загальні з відповідними характеристиками. Мережа закладів охорони здоров’я формується, переформатовується відповідно до потреб територіальних громад.

Що ж до послуг, то онкодиспансер щороку нарощує свої потужності і зараз надає високоспеціалізовану медичну допомогу онкологічним, гематологічним, паліативним, урологічним та іншим хворим. Також медики закладу проводять операції з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. Лише за минулий рік проведено 45 таких операцій. Окрім цього, здійснюють консультативну амбулаторну допомогу та профілактику новоутворень, включаючи спектр профілактичних, діагностичних і лікувальних заходів та послуг медичного характеру, проводять клінічні дослідження.

Зокрема, лише у 2022 році медики онкодиспансеру прооперували майже 5 тисяч пацієнтів. Загалом минулого року послугами закладу скористалися ледь не 70 тисяч осіб, серед яких і внутрішньопереміщені особи.

Читайте також: В онкодиспансері провели першу віртуальну операцію
За кілька місяців в обласному онкодиспансері планують завершити реконструкцію корпусу для лінійних прискорювачів


Виконавчий апарат обласної ради