Навчальний рік в області завершиться вчасно і без проблем, - Валерій Данилевський

17 травня 2022, 18:02

Більшість закладів освіти Черкащини завершить навчальний рік із 27 травня до 17 червня. Про це повідомив начальник управління освіти ЧОДА, депутат обласної ради Валерій Данилевський.

Загалом цей рік більшість навчальних закладів працювали дистанційно, а деякі застосовували змішані форми. 

- Наприклад, заклади професійно-технічної і вищої освіти. Студенти не можуть проходити практику онлайн, мають виконувати завдання на підприємствах. Заклади дошкільної освіти також поступово відновлюють роботу, у багатьох громадах вони відкрилися ще наприкінці березня, - розповідає освітянин.

За його словами, працювати дистанційно для освітньої галузі - це вже не проблема, а скоріше закономірність. За два роки пандемії цей процес не лише налагодили, а й вдосконалили. Вже сформовані навчальні матеріали і методичні рекомендації, освоєні платформи для навчання. Минулоріч за кошти держави, обласного й місцевого бюджетів придбано ноутбуки. Окрім того, ефективно діє низка обласних програм, тож останні кілька років за якістю освіти Черкащина лідирує в Україні. 

Санаторні школи Черкаської обласної ради надавали дистанційно навіть послуги з реабілітації. Їхні фахівці розробили для дітей спеціальні програми й слідкували за їхнім виконанням. 

- До речі, парламент проголосував за відтермінування зміни форми діяльності санаторних шкіл. Я щиро сподіваюся, що законодавцям стане здорового глузду не ліквідовувати ті заклади, які можуть надавати водночас освітні та реабілітаційні послуги. Ці школи мають продовжити діяльність, - говорить Валерій Данилевський.

Зауважимо, що в області функціонує 5 таких закладів освіти (для дітей з хронічними неспецифічними хворобами органів дихання, органів травлення, захворюваннями серцево-судинної системи, хворих на сколіоз). Там навчаються та отримують лікування понад півтори тисячі дітей.

Валерій Данилевський також додає, що до навчання в закладах освіти Черкащини вже долучилися чотири з половиною тисячі ВПО.

- Розуміємо, що це не всі діти, які є на території області, адже деякі родини ще визначаються чи залишаться в нас чи їхатимуть далі. Робимо все, аби цим учням було комфортно вчитися, - розповідає Валерій Данилевський і додає: - Неодноразово чув від батьків та педагогів, що діти-переселенці здивовані якістю освітнього процесу саме на Черкащині. Їм подобається, що в нас є чимало можливостей, різні платформи, багато освітнього продукту в цифровому форматі. Окрім того, під час навчання, застосовуємо доповнену та віртуальну реальність, що неабияк подобається дітям.

Фото тематичне

За словами освітянина, щоб влаштувати дитину у навчальний заклад, варто просто звернутися до дирекції, там пояснять алгоритм дій. Також він запевнив, що приймають усіх і нікому не відмовляють. 

- Щодо університетів, то в області є студенти, які перевелися з інших навчальних закладів. Там, де є можливості, то зарахували їх на місця державного замовлення. Якщо таких місць не було, тоді пропонували на контракт, - зазначає Данилевський.

Також в області вже розпочали підготовку до нового навчального року. 

- Звісно, все залежатиме від того, якою буде безпекова ситуація в регіоні. Сподіваюся, що ми швидко подужаємо агресора і зможемо почати навчальний рік у нормальному очному режимі з усіма урочистостями. Хочеться, аби діти нарешті сіли за парти, а студенти пішли на лекції. Ми всі вже скучили за живим спілкуванням, тож віримо у наших захисників, допомагаємо наближати перемогу, наскільки маємо сил, і прагнемо мирного навчального року, - підсумував Валерій Данилевський.

 


Виконавчий апарат обласної ради