«На жаль, це були не останні втрати». Андрій Сегеда під час вшанування пам’яті прикордонників

13 липня 2020, 08:23

День 11 липня 2014 року став трагічним днем в історії Центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби, що знаходиться в Оршанці.

Рівно шість років тому всупереч всім міжнародним нормам російські агресори підло завдали масованого удару реактивною артилерією по розташуванню прикордонників під населеним пунктом Зеленопілля, внаслідок чого загинули полковник Ігор Момот, старші сержанти Василь Поляков і Анатолій Луцко, сержант Олег Глущак, солдати Дмитро Сирбу, Вільгельм Штольцель та Павло Лазаренко.

Наступного дня сталася ще одна трагедія: в районі населеного пункту Маринівка загинули підполковник Ігор Петрів та прапорщик Павло Дияк.

Усі вони виконували бойове завдання по захисту кордонів України на сході нашої держави, стримуючи просування російських найманців вглиб нашої держави.

– На превеликий жаль, це були не останні втрати у війні з російським агресором, яка триває й понині, – зауважив заступник голови обласної ради Андрій Сегеда, звертаючись до особового складу прикордонників, які цього дня зібралися на плацу Центру підготовки, що нині носить ім’я свого колишнього начальника – Героя України, генерал-майора Ігоря Момота, для вшанування пам’яті усіх прикордонників, які відстоювали територіальну цілісність України.

«Сьогодні, вшановуючи їх пам’ять, ми схиляємо голови перед усіма Героями-прикордонниками, які виконали свій військовий обов’язок, зберегли вірність присязі та віддали найдорожче – своє життя за Україну. Пам'ять про них ми збережемо на все життя, – зазначив Андрій Сегеда і висловив впевненість, що нинішні прикордонники Центру з честю виконуватимуть свій військовий обов’язок по захисту державних кордонів та свято берегтимуть пам'ять про героїзм своїх побратимів.

У заходах із вшанування пам’яті прикордонників, що відбулися на території Центру підготовки, взяв участь заступник Голови Державної прикордонної служби генерал-майор Сергій Сердюк, який запропонував присутнім вшанувати пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Після завершення урочистої літургії Сергій Сердюк разом з начальником Головного центру підготовки особового складу Дмитром Коцерубою, заступником голови обласної ради Андрієм Сегедою, головою облдержадміністрації Романом Боднаром поклали квіти до пам’ятника воїнам-прикордонникам «На сторожі кордонів», до погруддя генерал-майора Ігоря Момота, що знаходяться на території Центру.

Окрім того, вони зустрілися з родинами загиблих та висловили їм щирі слова співчуття та побажали здоров’я і миру.

Опісля відвідали місця захоронення Ігоря Момота, Ігоря Петріва та Павла Лазаренка та поклали на їх могили квіти.


Виконавчий апарат обласної ради