На Тальнівщині місцеві власноруч відремонтували аварійний місток

30 серпня 2019, 11:47

Як повідомляють місцеві засоби масової інформації, у селі Майданецькому Тальнівського району донедавна був аварійний місток. На проїжджій частині з часом утворилася чимала дірка. Щоб не трапилася біда, хтось встромив у неї гілки. А пішохідним містком щодня користувалися люди. І так було б і надалі, якби не 44-річний Олег Лимоненко. Останні 10 років він працює за кордоном будівельником. Технологію укладки асфальту теж знає з власного досвіду.

Не гаючи часу, чоловік зібрав бригаду з 15 чоловік і приступили до роботи. Першими підтримали ініціативу Олега Костянтин Біда, Костянтин Осипенко, Олег Гребенюк, Максим Мошенський, Петро Миколенко і Ростислав Бабій, згодом долучилися інші. Спочатку викосили траву, якою заріс колись стрімкий струмок, обгородили спеціальною стрічкою частину дороги і почали ремонтувати. У процесі виявили, що хтось зрізав металічного швелера, на якому тримався міст, з того часу й почалося його руйнування. І тепер пішохідний міст висів фактично у повітрі.

– Ми будуємо стіну, яка буде тримати міст. Цементу не шкодуємо. З місця не зрушиться. «Fün fjahre» (5 років) гарантії, – як кажуть німці, – розповідає Олег. В ході робіт вони домкратами, що витримують кілька тонн, підняли металічну конструкцію, та звели камінну стіну, яка триматиме міст. Перед цим збили бетонну брилу, яка фактично тягнула міст донизу.

Місцевий сільгоспвиробник Сергій Рейнюк надав в поміч бригаді маніпулятор і ковш, новеньку віброплиту, щоб втрамбовувати асфальт, Олег привіз із Німеччини. Будівельні матеріали: пісок, щебінь, відсів, цемент – все було закуплене за гроші місцевих бізнесменів.

– Найбільше допомогли Валентина та Людмила Кутові (дали гроші на цемент та асфальт), Сергій Рейнюк (підігнав техніку, дав робочого, привіз відсів), Олександр Зінчеко (купив цемент), – похвалився Олег, не згадуючи, що машину піску купив сам. – Сергій Миколенко дав 1000 гривень хлопцям на воду й на цигарки.

Місцеві готували хлопцям обіди. Із найближчого двору користувалися водою та електроенергією. Одним словом, сільська громада самоорганізувалася, розуміючи важливість своєї справи.

«Місток на очах розвалюється. Через 2 неділі почнеться школа, от і вирішили відремонтувати. Ми це робимо не для своєї репутації, це для наших дітей та майбутніх поколінь. Вдячні майданчани, навіть ті, які у селі давно не живуть, залишають зворушливі коментарі під фото у соціальній мережі. «На щастя, в нашому селі є справжні Чоловіки!» – пишуть вони, – похвалилися ремонтники мосту.


Виконавчий апарат обласної ради