Мобільний аптечний пункт “Фармації” вже покриває 200 сіл та селищ області

15 квітня 2024, 16:02

З початку року ЧОКП “Фармація” запустило проєкт мобільного аптечного пункту. Це “аптека на колесах”, яка у призначені дати приїжджає в села, де нема аптек і забезпечує населення ліками.

Так в лютому був здійснений перший виїзд, а вже з  березня розпочав свою роботу мобільний аптечний пункт №2 на Уманському напрямку. І на разі розроблено й погоджено з керівниками ОТГ 42 маршрути, якими покрито понад 200 сіл та селищ, де нема аптечних закладів.

В цих мобільних аптечних пунктах можна придбати як безрецептурні, так і рецептурні ліки за паперовими й електронними рецептами. Також там відпускаються  лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки»: для лікування  серцево-судинних хвороб, для профілактики інсультів та інфарктів; проти нецукрового та цукрового діабету; для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів; розладів психіки, поведінки, епілепсії тощо; інсуліни та  медичні вироби. 

Ліки зберігаються в належних умовах, згідно з нормами МОЗ.

Актуальний графік роботи пункту можна дізнатися у свого сімейного лікаря, органів місцевої влади, з керівниками яких погоджено маршрути, та з соцмереж.

Окрім цього, на ЧОКП “Фармація” зазначають, що на сьогодні в області здійснюється моніторинг кількості сільських населених пунктів у територіальних громадах, в яких відсутні аптеки та аптечні пункти.


Виконавчий апарат обласної ради