Ми відкриті до співпраці та готові втілювати спільні проєкти, - Анатолій Підгорний про зустріч із Послом Латвійської Республіки

24 лютого 2021, 10:14

Обмін досвідом, пошук бізнес-партнерів, культурний і медичний туризм, а також започаткування Днів Черкащини в Латвії - про це говорили представники обласної та міської влади разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської республіки в Україні Юрісом Пойкансом та членами делегації.

 

Латвія - індустріально-аграрна країна із розвиненою економікою з високим рівнем доходів і займає 39-е місце в індексі людського розвитку. На сьогодні Латвія та Україна мають 8 міст-побратимів.

 

- Ми відкриті до співпраці та готові втілювати спільні проєкти. У Черкащини є великий потенціал бізнес-партнерства, успішний досвід підприємців галузі сільськогосподарського виробництва, комунальні заклади  охорони здоров’я лідирують у всеукраїнських рейтингах.  Також маємо вагому культурну спадщину, яку було б цікаво продемонструвати. Для подальшої роботи пропоную визначити координатора з нашого боку - першого заступника голови обласної ради Романа Сущенка, звісно із залученням профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, - зауважив Анатолій Підгорний.

У межах культурної програми делегація відвідала екскурсію об’єктами Національного історико-культурного заповідника “Чигирин”: резиденція Б. Хмельницького, Церкву св. Петра і Павла, Бастіон Дорошенка, оглянули експозицію археологічного музею заповідника. Завітали також і до Суботова, щоб відвідати церкву св. Іллі та кам’яницю Б. Хмельницького. Побували на хуторі Буда біля дуба М. Залізняка та в церкві св. Праведного Петра Багатостраждального (Калнишеквського). 

Згодом, під час офіційної зустрічі із головою обласної ради Анатолієм Підгорним, головою ОДА Олександром Скічком та міським головою Анатолієм Бондаренком пан Посол запропонував популяризувати нашу культурну спадщину в Латвії та налагодити співпрацю й обмін досвідом. 

 

- Бачу кілька напрямів нашого подальшої співпраці. По перше,  - це бізнес-партнерство. Ми відкрили агенцію інвестицій та розвитку вона має представництво також  в Україні. Другий напрям - це освіта.  Що стосується популяризації культури, то  ми готові започаткувати Дні Черкащини в Латвії, - додав Надзвичайний і Повноважний посол Латвійської Республіки Юріс Пойканс. 

Перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко розповів, що на разі вже заплановано кілька онлайн-конференцій для представників малого та середнього бізнесу із колегами з Латвійської Республіки. Здебільшого їх  цікавлять сфери харчової, деревообробної промисловості, текстиль тощо. Також розглядаються можливості обміну досвідом між педагогічними колективами, медичними працівниками тощо. А що стосується популяризації культурної спадщини, то вже налагоджена комунікація із Посольством України в Латвії тому працюватимемо в цьому напрямку.

 

- Ми не прагнемо вчити, ми хочемо показати як це працює у нас, і ви можете застосувати в себе ту практику, яку вважатимете потрібною. Я знаю, що однією із нагальних проблем для вашої області є збір та утилізація сміття. У нас цим займаються на комунальних підприємствах. А внаслідок того, що сортоване сміття потім здається на повторне перероблювання, то ці підприємства мають хороший дохід, - розповів радник з економічних питань, представник Латвійського агентства інвестицій та розвитку  в Україні Айнарс Межуліс.

За його словами, подальшу комунікацію можна здійснювати через почесних консулів. Їх в Україні працює вже п’ять і пан Посол продовжує розвивати цю мережу.  Почесний консул координує роботу в регіоні, якому працює, і через нього можна комунікувати та втілювати цікаві проєкти співпраці між країнами та окремими регіонами.

 


Виконавчий апарат обласної ради