Кращі краєзнавчі роботи учнівської молоді поповнили фонди обласного краєзнавчого музею

20 лютого 2020, 09:31

Як інформують в обласному Центрі туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді, учора проведено обласну конференцію учнівської молоді, на якій презентовано роботи переможців обласного етапу Всеукраїнської акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби».

Ця акція започаткована Українським Державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді у 2018 році з метою громадянського виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність.

На конференції були представлені роботи з трьох напрямків. Зокрема, робота учасниць шкільного історичного товариства «Дзвін» «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» імені Г. С. Сковороди Плешканівської сільської ради за темою «Форми і методи протистояння радянської влади і українського селянства в 1929 – початку 1930-х років на території Шевченківської округи» (керівник Людмила Різник, вчитель історії) була презентована за напрямком «Боротьба українців проти більшовицької диктатури та військової агресії Росії»

А за напрямком «Українська революція – доба національного державотворення» було представлено дві роботи – учні Драбівецького навчально-виховного комплексу Золотоніської районної ради, члени історико-краєзнавчого клубу «Вік» дослідили долю Олександра Пилькевича, чиє ім’я в архівних документах було пов’язане з іменами Григорія Варави та Володимира Вінниченка (керівник Володимир Баранник, вчитель історії), а вихованці Канівського міського центру туризму в роботі «Подумайте, яка шляхетна мета – боротися за волю України» розповіли про долю А. Лівицького (керівник гуртка Ірина Коваленко).

Вихованці станції юних туристів міста Умань продовжили досліджувати долі дисидентів та представили працю «Долі українських дисидентів Уманщини» (керівник гуртка Ілона Марущак) за напрямком «Дисидентський рух опору комуністичному тоталітарному режимові»

Юні краєзнавці працювали в архівах, музеях, вивчали історичну літературу, зустрічались з істориками.

Оцінювали конкурсні роботи члени журі: Андрій Касян – викладач кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Сергій Ганницький – завідувач відділу історії краю комунального закладу «Черкаський обласний краєзнавчий музей»,  Валентина Нестеренко – член обласної організації Національної спілки краєзнавців України, відмінник освіти.  

Вагомість досліджень юних краєзнавців високо оцінена – роботи переможців акції запропоновано передати до фондів Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Крім того, кращі краєзнавці Черкащини візьмуть участь у Всеукраїнській історико-краєзнавча конференції, що відбудеться у квітні 2020 року в Запоріжжі.

Цікавою для молодих краєзнавців та всіх присутніх була розповідь Андрія Касяна про дослідження у 2009 році історії селянських повстань на Лівобережжі Черкащини, коли ще були живі очевидці подій періоду колективізації.


Виконавчий апарат обласної ради