За кілька місяців в обласному онкодиспансері планують завершити реконструкцію корпусу для лінійних прискорювачів

02 лютого 2023, 14:56

Голова обласної ради Анатолій Підгорний разом із депутатами відвідали Черкаський обласний онкологічний диспансер. Під час заходу обласні обранці ознайомилися із ходом реконструкції радіологічного корпусу.

Реалізація цього проєкту потрібна, щоб встановити в ньому лінійні прискорювачі та інше обладнання, яке дозволить із точністю до міліметра опромінювати пухлину й не шкодити навколишнім органам пацієнта. 

Більше того, лікування з застосуванням такого сучасного обладнання є значно безпечнішим для лікарів та пацієнтів на відміну від старих кобальтових апаратів.

- Реконструкція радіологічного корпусу для лінійних прискорювачів розпочалася ще минулого року. Тоді обласна рада виділяла на ці цілі фінансування. Завершити роботи планують до літа. Ми й надалі будемо підтримувати реалізацію цього проекту, аби черкащани та гості нашої області мали доступ до якісного й сучасного лікування, - зауважив голова обласної ради Анатолій Підгорний.

Минулоріч медики онкодиспансеру прооперували майже 5 тисяч пацієнтів, загалом у 2022 році послугами закладу скористалися ледь не 70 тисяч осіб, серед яких і внутрішньо переміщені особи.

Продовжується робота й у напрямку трансплантології. Минулого року лікарі зробили 45 таких операцій. Тож придбання високоточного обладнання для онкодиспансеру вкрай важливе.

Під час заходу владці оглянули й боксові палати в обласному центрі дитячої онкології та гематології, а також нове обладнання для проведення складних хірургічних операцій.

Окрім цього до Всесвітнього дня боротьби проти раку відзначили медиків Почесними грамотами обласної ради.


Виконавчий апарат обласної ради