У купол облради влучила блискавка. Система облради не працювала, депутати сварилися, діти грали на бандурах...

19 червня 2019, 14:10

Максим Степанов, Назарій Вівчарик, «Вечірні Черкаси», №25, 19 червня 2019 року

Близько сотні жителів сіл Ягубець Христинівського району і Родниківка Уманського району прийшли днями на засідання сесії обласної ради, вчергове вимагаючи вирішити питання з розпаювання їхніх земель та/або відправити у відставку керівника Держгеокадастру області Ольгу Залогу.

Представники громадськості не могли визначитися з тим, хто буде виступати від їхнього імені, тому і затягували початок сесії. У цей час працівники ради розбиралися з системою електронного голосування. Як повідомив головуючий на сесії заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, система вийшла з ладу, бо в приміщення обласної ради днями вдарила блискавка.

Загалом, схоже, в передчутті наближення парламентських виборів мало хто з політиків місцевого розливу бажає працювати. Голова ОДА, депутат обласної ради Олександр Вельбівць закликав опозиційні до нинішнього керівництва області фракції до конструктивної роботи, особливо в питанні внесення змін до обласного бюджету.

За словами Олександра Вельбівця, зараз ідеться про те, що необхідно нарешті запустити закуплений у грудні для Умані ангіограф, закупити інсулін тощо.

Вельбівець, нагадавши, що його називають «представником старої злочинної влади», наголосив, що «злочинцями» є всі депутати, які розглядають роботу в обласній раді як гру або шоу. Про це свідчить і те, що значна частина пунктів порядку денного є політичними зверненнями і не стосується життєдіяльності області.

– Складається враження, що ви приходите сюди на шоу, – сказав Вельбівець.

Після цього з місця підвівся депутат Микола Булатецький, який почав емоційно заявляти, що не бажає більше слухати те, що говорить Вельбівець.

Між Булатецьким і Вельбівцем сталася словесна перепалка.

Присутні ж селяни погрожували у разі, якщо обласна рада їм не допоможе у питанні зміни голови Держгеокадастру області, поїхати до Адміністрації Президента України.

Як не менш емоційно зазначив Олександр Вельбівець, обласна влада підтримує селян, але не має можливості звільнити Ольгу Залогу. Тому він запропонував людям шукати правди «у тих, хто має повноваження вирішити це питання».

Депутат від «Батьківщини» Михайло Мушієк, у свою чергу, також порадив людям їхати в Київ, оскільки «влада, що відходить», не може і не хоче розв'язати їхніх питань.

«Я б на їхньому місці сам поїхав би в Київ і домагався б звільнення Залоги», – сказав Мушієк.

Він також нагадав про інцидент із двома представниками прокуратури, які в нетверезому вигляді бешкетували в одному з черкаських ресторанів.

«Зі мною також траплялося всяке, але до такого я не доходив», – зауважив Мушієк.

Після цього з місця піднявся депутат Олександр Рибченко, який нагадав селянам, що Мушієк був серед тих депутатів, які не голосували за звернення про звільнення Залоги. Його підтримав Олександр Вельбівець.

– Люди, він же не голосував за звільнення Залоги. А тепер розказує тут. Апостол тверезий! Апостол Михайло! – емоційно висловився Вельбівець.

Усе це відбувалося під гру на бандурах. Річ у тім, що вихованці Руськополянської музичної школи під будівлею облради таким чином привертали увагу посадовців та депутатів обласної ради до проблеми відсутності фінансування в ОТГ позашкільних закладів.

– Під загрозою закриття на сьогодні опинилася музична школа, де навчається близько 70 дітей, зокрема 12 – на бандурі. Діти приїхали зі своїми батьками та учителем Оленою Ющенко. Укотре дивуюся недалекоглядності представників місцевого самоврядування, які не вважають виховання і розвиток здібностей дітей пріоритетним завданням. Куди накажете, панове, іти дітям у позаурочний час? – обурювалася депутат облради Валентина Коваленко.

Чим усе скінчилося? Сесія «не задалась». Урешті представники селян покинули залу. Натомість, депутат обласної ради Олексій Давиденко запропонував у зв'язку з відсутністю згоди в залі та у зв'язку з поломкою системи голосування перенести сесійне засідання на 21 червня.

– Припиняйте політичні ігрища, – зауважував депутат Станіслав Овчаренко.

Після завершення такої скороминущої, але вкрай емоційної сесії купки депутатів можна було побачити в різних кав'ярнях у центрі міста. Дехто навіть виставляв фото у соціальні мережі і не приховував, що йде обговорення щодо участі того чи іншого депутата у виборах до парламенту.