У ЧНУ відбувся круглий стіл присвячений Луці Кримському

30 травня 2023, 11:46

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній, духовенство Черкащини, а також науковці та представники влади регіону провели круглий стіл на тему "Святий Лука (Войно-Ясенецький): поєднання науки та релігії". Захід, присвячений до 100-річчя архієрейської хіротонії, відбувся 29 травня в ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Під час дискусії спікери розповідали про життєпис Луки Кримського, що його пов'язує з Черкащиною, говорили про релігійно-філософську складову його світогляду тощо.

- Він вдало поєднав дві іпостасі: науковець (лікар-хірург) і священнослужитель (архієпископ Сімферопольський та Кримський). А непростий життєвий шлях Святого Луки свідчить про незламність його духу. Над ним знущалися, засилали в табори, катували, але він не зламався, оперував під рясою і свідчив про те, що можна поєднувати духовне й релігійне з наукою. В атеїстичну добу стверджували, що ці речі непоєднувані. Та Лука Кримський розвіяв ці міфи, - розповів Блаженніший Митрополит Епіфаній під час свого виступу.

Також він додав, що сучасні вороги України знову намагаються зламати наш народ, нашу волю. Однак їм нічого не вдасться, бо українці зараз об'єднані спільною метою і разом виборюють перемогу.

Під час свого візиту на Черкащину Митрополит освятив Храм Миколая Чудотворця в обласному центрі й зауважив, що без сильної духовної основи ніколи не збудуємо міцної держави.

- Зараз починаємо це розуміти. Ми об'єднуємося і поступово переходимо до єдиної української церкви. Тож нехай Господь допомагає нам вистояти, - додав Блаженніший Епіфаній.

Перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко зі свого боку зауважив, що важливо пам'ятати не лише про духовну й релігійну спадщину Святого Луки, а й про його спадщину як політично репресованого.

Бувши в засланні в Сибіру, Лука Кримський не припиняв оперувати, допомагати людям й молився попри переслідування.

- Його духовна сила й незламне бажання слідувати власним цінностям заслуговують на повагу. Переконаний, що вивчення його життєвого шляху з багатьох аспектів збагатить нашу історію й культуру. Щиро бажаю освітянській спільноті успіхів у цьому процесі й за потреби можете долучати нас до відповідних дискусій, радо приєднаємося, - додав Роман Сущенко.


Виконавчий апарат обласної ради