У Черкасах відзначили 76 річницю Дня перемоги над нацизмом

09 травня 2021, 17:25

Представники обласної та міської влади, разом із ветеранами та небайдужими громадянами вшанували пам’ять учасників та ветеранів Другої світової війни. У заходах брав участь заступник голови обласної ради Михайло Мушієк.

Урочистості відбувалися із дотриманням карантинних норм і розпочалися на площі Слави, де вшанували пам’ять про полеглих воїнів у боротьбі з нацизмом та сучасних захисників  на сході України. Потім спільною ходою представники влади разом із ветеранами  громадськістю підійшли до Пагорба Слави та поклали квіти до меморіального комплексу, що увічнює пам'ять черкасців, які загинули на фронтах війни 1941-1945 років та воїнів, полеглих у боях за Черкаси.

Також усі охочі могли відвідати тематичні виставки поблизу Черкаського обласного краєзнавчого музею ЧОР.

Довідково

Як повідомлять в Інституті національної пам’яті, загальні демографічні втрати України внаслідок війни 1939–1945 років становили 10,4 млн осіб, у тому числі майже 8 млн осіб через надсмертність і 2,4 млн осіб ненародженими. Великими були втрати цивільного населення – 5,2 млн осіб.

В одному із найбільших збройних конфліктів в історії людства брала участь 61 країна з населенням близько 1,7 млрд осіб. Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Воєнні дії велися на території 40 держав.

 У Другій світовій війні протистояли два військово-політичні блоки – держави Осі та Об’єднані Нації (Союзники). Збройний конфлікт розпочався нападом Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року. Загалом війна тривала 6 років.

Україна була одним із “театрів”, де відбувалися найзапекліші бойові дії. Війна прийшла на частину території нашої держави, що входила тоді до складу Польщі, у перший свій день – 1 вересня 1939 року. До останнього дня війни, 2 вересня 1945 року, українці воювали на різних фронтах глобального конфлікту, часто – один проти одного. Однак історія української Другої світової – це, в першу чергу, історія окупації. Переважна більшість населення України, понад 30 млн, перебували в нацистській окупації. 

 


Виконавчий апарат обласної ради