У Бузівській ОТГ працюють над створенням інноваційного екологічного парку

10 серпня 2020, 14:17

Створити його планують з еко-цеглинок – заповнених пластикових пляшок. Їх разом з іншими видами відходів у Бузівській ОТГ вже давно збирають роздільно. Впровадивши на своїй території європейські практики поводження із відходами, громада планує створити інноваційний об’єкт, у основі якого – повторне використання побутових відходів.

- Втілення практики сортування сміття ми розпочали із обговорення ідеї із громадою. Провели для людей ряд екологічних семінарів та тренінгів, доносячи інформацію про глобальність та небезпеку проблеми, - ділиться успішним досвідом голова Бузівської ОТГ Олександр Фуркало. - Торік нашу громаду було відібрано для реалізації природоохоронного проекту – ми змогли придбати трактор з причепом та прес для сміття, впорядкувати сміттєзвалище. Закупили та встановили на території громади 30 контейнерів для сортування паперу, пластику та скла. Надрукували листівки для мешканців – про те, як правильно сортувати сміття, про внесок таким чином громади у вирішення проблеми засмічення довкілля. Виготовили і роздали у кожну оселю магніти на холодильник – з інформацією про графік вивезення відходів від населення нашим комунальним підприємством. Загалом на впровадження проекту з сортування відходів громада витратила  941 992 грн.

Спільно із волонтером Корпусу Миру, яка працювала у громаді, ми запровадили у школах навчання дітей оригінальним і корисним методам повторного використання пластику. Наприклад, з них діти виготовляли пуфики – а тепер от плануємо створити екопарк. Для цього складуємо у окремому приміщенні всі відсортовані  пластикові пляшки, які стануть еко-цеглинками на будівництво цього арт-об’єкту на території громади. Інші види відходів ми плануємо здавати на підприємства з переробки – і виручені кошти спрямовувати на благоустрій громади.

  


Виконавчий апарат обласної ради