Підгорний: "Міжрегіональне співробітництво - важлива складова розвитку наших громад"

12 червня 2024, 10:12

Голова обласної ради Анатолій Підгорний та його перший заступник Роман Сущенко взяли участь у роботі круглого столу на тему: «Міжнародне територіальне співробітництво органів місцевого самоврядування: стан та перспективи розвитку. Функціонування інституту старост в умовах подолання викликів воєнного часу»

Під час першої панелі учасники обговорили сучасний стан та нові можливості для органів місцевого самоврядування щодо співробітництва з європейськими громадами у контексті оновленої законодавчої бази.

Народний депутат України Віталій Безгін пояснив, чому, поряд з іншими нагальними завданнями територіальних громад, органи місцевого самоврядування мають активно працювати і над розвитком мережі міжнародного партнерства, і над завданнями євроінтеграції.

- Маємо бути свідомі того, що в цьому та наступних роках грошей всередині держави більше ставати не буде, субвенцій більше ставати не буде. Тому треба розуміти, що єдиним основним джерелом наповнення місцевих бюджетів стануть програми міжнародної підтримки. А це, в тому числі й майданчик з підготовки до роботи з міжнародними фондами. Всі програми, які зараз доступні – це мізер, у порівнянні з європейськими фондами політики згуртованості, і які відкриються для наших громад після того, як Україна стане членом ЄС, - пояснив Віталій Безгін.

Як зазначено на порталі "Децентралізація", аби ефективно залучати міжнародну допомогу й налагодити муніципальне партнерство, громади можуть взяти участь у проєкті Cities4Cities. Деталі – у презентаційному матеріалі.

Сьогодні, за даними ГО «Товариство дослідників України», 323 громади уклали 1664 угоду з муніципалітетами 75 країн світу. Деталі – у презентаційному матеріалі.

-  Надзвичайно корисно було почути також про досвід колег з інших областей щодо розвитку транскордонної співпраці, створення спільних проєктів та загалом обміну досвідом. Переконаний, що спільними зусиллями нам вдасться бути ефективними в цьому напрямі і залучати ще більше можливостей для відбудови й розвитку громад, - додав голова обласної ради Анатолій Підгорний.

Друга панельна дискусія стосувалася питань діяльності старост в умовах дії правового режиму воєнного стану, особливостей законодавчого регулювання інституту старост у воєнний та перехідний період.

Керівники громад мали можливість поставити питання, що їх турбували, зокрема про обрання старост, формування округів та отримати прямі відповіді на них.

- Щиро вдячний організаторам за цей захід, який був майданчиком для відкритого діалогу. Така співпраця стає стимулом до напрацювання нових ефективних рішень, - прокоментував голова обласної ради.

Загалом участь у дискусії взяли: народні депутати України, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, вітчизняних і міжнародних організацій, експерти тощо.


Виконавчий апарат обласної ради