«Ні» продажу землі: депутати облради звернулися до керівництва держави

"Черкаський край", №43 від 2 жовтня 2019 року

Не допустити в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення, винести питання ринку землі на референдум — за таке звернення до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України проголосували учора депутати на позачерговій сесії обласної ради.

Спочатку варіантів звернення було аж чотири, однак фракції ВО «Батьківщина», ВО «Черкащани» згодились підтримати проект звернення фракції ВО«Свободи».

Аргументи голови фракції ВО «Свобода» Олександра Лошкова, чому потрібне це звернення, — не кожна країна має такі, як у нас, чорноземи — унікальне надбання, неоціненна цінність. Не маємо морального права розпродувати надбання нації. Можна дозволити хіба що продаж землі родичам або Державному земельному банку.

Та під час голосування проект не зібрав потрібної кількості голосів: «за» був лише 41 депутат. Коли перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко на пропозицію депутатів оголосив перереєстрацію, виявилось, бракує кворуму. В роботі сесії було оголошено перерву.

Після перереєстрації і повторного розгляду проект звернення набрав необхідну для підтримки звернення кількість голосів: 44 депутати «за».