Комунальні підприємства обласної ради в умовах воєнного стану продовжують розвиватися і планувати свою діяльність

25 листопада 2022, 09:45

Днями робоча група розглянула проєкти фінансових планів 11-и комунальних підприємств спільної власності на 2023 рік. Вони проаналізували показники фінансово-господарської діяльності підприємств та звернули увагу на ключові аспекти, а це прибуток до оподаткування, рентабельність та податки спрямовані до обласного бюджету.  

Зрештою з усіх проєктів погодили лише 7 («Черкаська ЦРА № 5 ЧОР», «Облархбюро», «Тальнівська ЦРА № 73 ЧОР», «Аптека № 182» ЧОР, «ЧОО БТІ», «Готельний комплекс «Дніпро» ЧОР, «Монастирищенська ЦРА № 17»). Інші повернули на доопрацювання.

Голова робочої групи, начальниця управління об’єктами спільної власності громад області Олена Звягінцева звернула увагу керівників комунальних підприємств «Фармація», «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності»,  «Аеропорт Черкаси», «АТП Черкаської обласної ради» на забезпечення збільшення показників прибутку до оподаткування, рентабельності порівняно з плановими та прогнозними показниками на поточний рік.

Після виправлення недоліків всі фінансові плани комунальних підприємств остаточно затверджуватиме голова обласної ради.

Під час підготовки фінпланів керівники враховували можливі ризики, аналізували стан економіки країни та стан підприємств протягом останніх 3-5 років, фінансові ринки та можливості.

- Керівників наших КП на сьогодні найбільше турбує збільшення тарифів на оплату комунальних послуг. Дехто не збирається сидіти й чекати поки ситуація ускладниться і вже шукають додаткові джерела доходів. Так, в «Облархбюро» планують запровадити нові послуги: енергосертифікація та проведення енергоаудиту будівель. Аптека №182 розпочала роботу з приватними клініками, організаціями, лабораторіями і постачає туди лікарські засоби, зокрема і власного виробництва, - прокоментувала Олена Звягінцева.

Фахівці управління об’єктами спільної власності, члени робочої групи також вважають, що підприємства мають створювати для себе як активні джерела, так і пасивні джерела доходів. Крім того, деякі з них повинні прагнути до того, щоб пасивний тип доходу поступово ставав головним.

Нагадаємо, минулого тижня голова обласної ради Анатолій Підгорний проводив нараду з керівниками комунальних підприємств, підсумовуючи їхню фінансово-господарську діяльність за 9 місяців 2022 року.

-   Війна, звісно, негативно позначилася на роботі  об'єктів комунальної власності, однак загалом вони спрацювали прибутково. Позитивна динаміка склалася переважно за рахунок аптечних закладів. Так, за 9 місяців чистий дохід склав понад 250 млн грн. Порівняно з минулим роком, є невелике зростання. Також до бюджетів сплачено 27,3 млн грн податків, - додав очільник ради.

Під час наради обговорили й низку проблемних питань, що стосувалися заборгованостей на підприємствах. Очільники представили свої плани дій виходу з цих ситуацій. Після завершення наради сформували низку доручень.

 


Виконавчий апарат обласної ради