«Городні війська»: у громадах Черкащини збирають урожай в межах проєкту «Сади Перемоги»

30 червня 2022, 19:10

Громади Черкащини активно долучилися до всеукраїнської ініціативи «Сади перемоги». Так, у селах виокремили гектари вільної землі, знайшли посадковий матеріал та власними силами посадили різну городину. Вирощену продукцію спрямовують на потреби комунальних закладів або ж допомагають переселенцям чи військовим.

«Сади Перемоги» – це відповідь українців окупантам на загрозу голоду. Це про ефективне використання землі, самозайнятість сотень тисяч людей, відволікання від психологічного тиску війни і забезпечення харчовими продуктами країни.

Зауважимо, що в межах цієї ініціативи громади та домогосподарства можуть співпрацювати з організаторами проєкту та партнерами аби отримувати консультації й допомогу з посадковим матеріалом, засобами для обробки рослин чи переробки продукції. 

Учасників програми жартома називають «городними військами», адже поки наші захисники боронять кордони України від окупантів, українці в тилу плекають цю перемогу на городах. Як це відбувається розповіли керівники громад.

Очільник Білозірської громади Володимир Міцук говорить, що вирішив втілити цю ініціативу, як тільки про неї дізнався.

Тож насамперед у громаді почали шукати вільні ділянки. Так, виокремили майже 12 гектарів. Потім звернулися до місцевих підприємців, які надали насіння, а вже жителі громади принесли картоплю. Працівники апарату ради, комунального підприємства та освітяни разом все це посадили, а зараз допомагають обробляти ділянки та збирати урожай.

 

- Першою достигла редиска, а зараз – кабачки та огірки. Ми їх розвозимо по місцях, де живуть внутрішньо переміщені особи. Загалом посадили багато культур. Серед них помідори, квасоля, капуста, цибуля тощо. Коли все достигне, розпочнемо консервацію і передаватимемо хлопцям на передову, - додає Міцук.

До слова, у громаді й надалі планують використовувати ці землі, обробляти їх, висаджувати культури. Таким чином хочуть забезпечувати продуктами школи і садочки громади, а поки що планують допомагати військовим.

Активно працюють городні війська і в Чигиринській громаді. Тут також вирощену продукцію насамперед передають військовим та переселенцям. 

- В селі Тіньки зібрали перший рясний урожай кабачків, які дружно висадили та доглядають жителі нашої громади. Майже 240 кг овочів вже передані для харчування наших захисників, внутрішньо переміщених осіб, які проживають у тимчасових прихистках громади, підопічних Територіального центру соціального обслуговування, пацієнтів Чигиринської багатопрофільної лікарні, – повідомляють у Чигиринській територіальній громаді.

У Зорівській громаді, що на Золотоніщині, під реалізацію проекту «Сади перемоги» знайшли і передали понад 6 га земель. Так, використали усі вільні ділянки біля шкіл і садочків громади, а також ділянки, які не в змозі обробляти місцеві жителі, розповідає голова Зорівської громади Галина Галушко у коментарі виданню vikka.

- Раніше придбання продуктів, зокрема овочів, для харчування дітей в школах і садочках фінансувалося з бюджету громади. На це йшли великі кошти. Ми подумали, що можемо перекрити ці поставки власними силами. Зараз ці витрати ми мінімізуємо і використовуватиме овочі, висаджені в рамках проекту «Сади перемоги, – розповіла Галина Галушко.

Все, що виростили й виготовили в межах проєкту передаватимуть на потреби ЗСУ та для переселенців, які живуть у громаді. 

 

 

Окрім того, завдяки співпраці із партнерами із Канади громада безкоштовно отримала автоклав. Його встановили в Мехедівській школі. Тепер виготовляти тушонку для потреб шкіл і садочків, а також ЗСУ, будуть в одному місці. Це зменшить транспорті витрати, оптимізує процесу і дозволить створити кілька робочих місць. 

Ініціативу у Черкаському районі також підтримали Корсунь-Шевченківська, Смілянська, Кам’янська міські, Мошнівська, Руськополянська, Степанківська, Медведівська, Сагунівська, Червонослобідська, Березняківська, Бобрицька та Балаклеївська сільські громади тощо. 

На Черкащині планують надалі активно продовжувати ініціативу адже це буде нашим спільним внеском у перемогу України.

Довідково: проєкт «Сади перемоги» стартував за підтримки МЗС, Мінрегіону та Мінагро спільно з проектом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).  

Учасники можуть залучати допомогу для реалізації цього проєкту не лише серед підприємців своєї громади, а й звертатися до партнерів проєкту. Так, у нашій області було втілено весняну ініціативу «ПоСади». Домогосподарствам області передавали насіннєві набори. Детальніше в інфографіці.

 


Виконавчий апарат обласної ради