Валерій Черняк: «Депутатський корпус шостого скликання – команда потужна» - «Черкаський край», №11,8 лютого 2012 року

08 лютого 2012, 18:33
Питання соціальної захищеності завжди хвилюють людей, де б вони не проживали. Вони вимагають від влади різних рівнів спрямовувати дії таким чином, щоб покращувати рівень добробуту і якість життя. Ми попросили голову обласної ради Валерія ЧЕРНЯКА відповісти на кілька запитань у цьому контексті.

– Валерію Петровичу, окресліть основні напрямки діяльності обласної ради з соціального захисту населення.

– За численними пропозиціями мешканців Черкащини, які були отримані під час виборів, депутатом обласної ради, головою облдержадміністрації С.Б.Тулубом зініційована обласна програма «Будуємо нову Черкащину» на 2011-2015 роки. Програму з такою конкретикою годі й пригадати, а переважна більшість започаткованих заходів уже здійснені у перший рік її реалізації. Введено в експлуатацію газопроводи загальною протяжністю 20,7 км, що дало можливість газифікувати 1259 домоволодінь та дозволило користуватися газом майже 7 тисячам мешканців сіл. Придбано 11 автомобілів швидкої медичної допомоги та відкрито сім пунктів швидкої медичної допомоги у віддалених від районних центрів селах, де таких пунктів взагалі не було. Відновлено понад 800 км зовнішнього освітлення сільських населених пунктів. За рахунок обласного бюджету відкореговано проектно-кошторисну документацію на реконструкцію системи водопостачання правобережної частини в Чорнобаї.

Наведені приклади вирішення обласною радою соціальних потреб черкащан не обмежуються однією-двома програмами. З-поміж прийнятих у різні роки, що нині перебувають на контролі обласної ради, таких документів близько 20 відсотків від загального числа. Найважливіша із них – програма «Турбота». На її виконання, при формуванні обласного бюджету на 2011 рік, було виділено майже мільйон гривень, що дозволило стовідсотково забезпечити потребу пільгових категорій громадян у слухових апаратах і кардіостимуляторах. Обласна влада також опікується дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, малозабезпеченими сім’ями, людьми з обмеженими фізичними можливостями. Ми з особливою увагою дослуховуємося до чорнобильців та афганців. При формуванні бюджету торік було внесено зміни і додатково виділено за рахунок власних ресурсів один мільйон гривень на придбання медичних препаратів пільговим категоріям чорнобильців.

– Питання соціального захисту – прерогатива однієї з постійних комісій обласної ради.

– Так, це комісія з питань праці та соціального захисту, її можна зарахувати до найактивніших. До прикладу, не чекаючи вказівок, члени цієї комісії торік провели огляд 14 інтернатних установ області. В першу чергу, це заслуга голови комісії Наталії Горбенко, депутатів Івана Гретченка, Володимира Вовченка, всіх членів комісії. За результатами перевірки постійна комісія підготувала пропозиції і на сесії обласної ради, в процесі внесення змін до обласного бюджету на 2011 рік, було запропоновано виділити 40 тисяч гривень на заміну котла в системі опалення Мокрокалигірського психоневрологічного інтернату та 280 тисяч гривень на харчування осіб, які проживають в 14 будинках-інтернатах. Депутати підтримали таку ініціативу.

– Більшість депутатів обласної ради є керівниками підприємств, очільниками бізнесових або державних структур. Тож у них, вочевидь, є можливості допомагати своїм виборцям?

– Депутатський корпус шостого скликання – команда потужна. Тут уже не перекладеш проблему на чужі плечі, пославшись на відсутність можливості чи компетенції. До честі ряду моїх колег скажу, що вони йдуть назустріч виборцям і допомагають. Щодо співпраці влади і бізнесу, то на Черкащині активно вдосконалюються ці відносини, а також поширюється соціальна відповідальність останнього. Підприємства та господарства зобов’язані підтримувати ту громаду, на території якої вони працюють. Перш за все, вкладати кошти в соціальні об’єкти. Представники бізнесових кіл, керівники підприємств, організацій різних форм власності усвідомлюють це, допомагаючи школам, дитячим садочкам, лікувальним установам; займаються покращенням інфраструктури – ремонтують вуличне освітлення, дороги тощо. Хочу відзначити роботу депутатів обласної ради Андрія Крохмаля з Монастирищини, Миколи Плужника з Христинівки, Геннадія Бобова і Петра Євича з Корсуньщини, Анатолія Ліпкана і Геннадія Грановського з Умані. Будемо й надалі дослухатися до пропозицій виборців, керівників територіальних громад. Люди та саме життя підкажуть ті напрямки роботи для влади, щоб спільними зусиллями зробити життя кращим.

Федір Пилипенко, «Черкаський край», №11,8 лютого 2012 року